Agroturystyka „Żabi Raj”

Kiedy ucichł dźwięk kierunkowskazu, wiedziałem już, że jadę w dobrym kierunku – kierunku ciszy! Po niecałych 3 km od krajowej drogi nr 61 dotarłem do znajdującego się na uboczu drewnianego budynku. Kiedy tylko zgasiłem silnik na parkingu przed domem, otuliła mnie przyjemna cisza. Zimą przecież żaby śpią, a ja dojechałem właśnie do „Żabiego Raju”!

 

 

Na podwórku dookoła mnie podskakiwały z radości trzy małe pieski, a gdy dzwonkiem do drzwi obudziłem śpiącego na werandzie kota, w drzwiach przywitała mnie pani Beata z mężem Pawłem. Wyznają oni jedną, ważną zasadę – goście muszą czuć się jak w domu! Tę ciepłą, sympatyczną atmosferę mogłem poczuć już od progu, by następnie, przy wspólnym posiłku poznać innych gości spragnionych jak ja tej niezwykłej ciszy i spokoju. Wszystko to w poczuciu absolutnej wolności, bez skrępowania i zobowiązujących, długich rozmów, przy pięknym, drewnianym stole, na którym królowały placki ziemniaczane. Cała kuchnia to efekt ręcznej pracy zaprzyjaźnionego stolarza, który na przekór trendom dostosował szafki do drewna, a nie odwrotnie. Przyznam, że przypominała mi nieco wyglądem chatkę hobbita.

A dlaczego „Żabi Raj”? Działka, na której wybudowano dom to teren, gdzie niegdyś mieściła się stara żwirownia. Znajdujące się wokół malownicze zbiorniki wodne oraz stare maszyny wciąż przypominają o tym okresie, będąc świadectwem czasu, który na moment postanowił zatrzymać się w tym miejscu. Sama nazwa powstała zaś na jednym z ognisk, gdy ktoś zasłuchany w rechot żab ochrzcił to miejsce prawdziwym „Żabim Rajem”. Tak już zostało i pasuje idealnie. Co prawda podczas mojego pobytu mogłem zobaczyć jedynie zamarznięte tafle wody, ale z łatwością mogę wyobrazić sobie jak jest tu pięknie, gdy poranne mgły spowijają okoliczne łąki, a wokół rozbrzmiewa koncert odgłosów natury.

Samo gospodarstwo oferuje 4 pokoje gościnne, urządzone w piękny i niepowtarzalny sposób. Jak to w drewnianym domu – króluje tu drewno w różnych odcieniach i barwach. W dolnej części, do dyspozycji gości oddano pokój-studio, w którym zamieszkać może osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. Pokoje na górze oferują ponadto wspaniałe widoki – na staw, łąkę oraz niedaleką wioskę. Poza 12 hektarową, ogrodzoną działką, do dyspozycji gości jest wspólna kuchnia, a na najniższym poziomie znajduje się sala zabaw i idealna przestrzeń dla przyjacielskich rozmów do białego rana.

 

To fantastyczne i funkcjonalne miejsce do odpoczynku stworzyli ludzie, którzy sami są pasjonatami podróży. I choć zwykli przemierzać świat kamperem, doskonale znają się na rzeczy. Poza domową atmosferą i pyszną kuchnią zbudowali oni w tym poprzemysłowym terenie prawdziwą ostoję – istny „Żabi Raj”, w którym z niezmąconej niczym ciszy i cudownych przestrzeni korzystać można do woli. Wystarczy kilka kroków w dowolną stronę, by znaleźć swoją własną, cichą enklawę i z książką w ręce delektować się prawdziwym, mazowieckim spokojem.

 

Trzepowo 62, 06-114 Pokrzywnica
tel. 600 325 333
www.zabiraj.pl

 

 

<< powrót