Baseny w Solcu

Trudno sięgnąć pamięcią 10 lat do tyłu, a co dopiero 3 miliony lat wstecz. Nie umiem sobie tego do końca uzmysłowić, stojąc na brzegu niezwykłego basenu. Woda, którą widzę, wypływa ze źródła „Malina” i ma około 3 milionów lat. Ta solanka jest jedną z najbardziej bogatych w aktywne związki siarki na świecie! Tak! Tu w Solcu-Zdroju, którego wiele osób nie potrafi umiejscowić na mapie.

 

Do Solca przyjeżdżam prosto z pofalowanych pól Ponidzia. Jadąc za drogowskazami, bez problemu docieram na miejsce. Szczerze mówiąc, lekko mnie zamurowało, bo po kilku dniach przebywania pomiędzy starymi domostwami, spływie Nidą i spacerach pośród pól trafiam do świata jakby z innego wymiaru. Na skraju miasteczka znajdują się baseny mineralne, które pozwolą nie tylko popływać w wodzie. Po podróży i kąpielach pobyt w saunie (fińskiej, parowej czy ziołowej) może okazać się całkiem miłym akcentem, a z pewnością pozwoli się zrelaksować.

 

Po każdej rodzinnej imprezie dociera do nas, że chorób i problemów nie brakuje, dlatego nie brakuje również chętnych do korzystania z leczniczych właściwości siarki, którą zawierają te wody. Polecam więc omijać to miejsce w popularne długie weekendy. Lepiej wybrać się tutaj w środku tygodnia, bo wtedy panująca w okolicy cisza króluje również w basenach. Oczywiście poza częścią basenową znajduje się tu szereg przychodni czy siłowni, w których można zadbać o swoje zdrowie i złapać oddech od codziennej gonitwy.

 

Mimo, że z zewnątrz wygląda niezwykle komercyjnie, to w środku panuje miła atmosfera. Nie są to zwykłe termy czy aquapark – tu, poza pływaniem i relaksem, każdy dostaje od natury to, czego nie można otrzymać nigdzie indziej. To wszystko dzięki solance siarczkowo-bromkowo-jodkowo-borowej, która, mimo dość zabawnej nazwy, której nie da się przeczytać jedynym tchem, działa i to jest najważniejsze!

 

Wul.Partyzantów 18, Solec Zdrój
tel. 41 / 377 65 65
www.basenymineralne.pl

 

<< powrót