Dom na Jurze

Minąłem Bramę Twardowskiego i, przemierzając przepiękne lasy, w mgnieniu oka zgasiłem silnik przed „Domem na Jurze”. Trudno uwierzyć, że to tak blisko od przepięknego Rezerwatu Parkowe, Źródeł Zygmunta czy Ostrężnika. Jego położenie jest, można powiedzieć, idealne. W drzwiach wita mnie pani Małgorzata, serce tego miejsca. Naszej rozmowie towarzyszą ptaki, zaglądające za oknem do karmnika, a drzewa, rytmicznie kołysane przez wiatr, przysłuchują się tej historii. Co jakiś czas przymila się do mnie Kenia, urocza labradorka. Zaraz po niej przybiega Mania, goldenka, stając w kolejce do głaskania.

Jura potrafi w sobie rozkochać. Po latach wędrówek i rowerowych wycieczek pani Małgorzata postanowiła wraz z mężem zamieszkać na Jurze. Ich wrodzona gościnność i chęć przyjmowania gości sprawiły, że postanowili wybudować dom, w którym sami będą czuli się dobrze, a na dodatek będą mogli przyjmować gości, którzy będą szukać odpoczynku na Jurze. Przez lata zbierali doświadczenia podczas wielu podróży po świecie, dlatego miejsce, które stworzyli, jest sumą wszystkich pozytywnych rzeczy, które sami gdzieś zobaczyli. W przepięknie zakomponowanych przestrzeniach znajduje się 5 przytulnych pokoi (w tym 2 apartamenty) urządzonych nowocześnie, ale w klimacie miejsca, o którym dany pokój opowiada. Po wcześniejszym uzgodnieniu skorzystać można z pysznej domowej kuchni i śniadania w formie szwedzkiego stołu (przepyszne naleśniki!).

„Dom na Jurze” to idealne miejsce dla lubiących aktywny wypoczynek, ale również dla leniuchów, którzy w słońcu, na leżaku, chcą w ciszy spędzić wolny czas. Położenie sprawia, że po kilku krokach można wejść na szlak prowadzący do Ostrężnika (ruiny zamku), a stamtąd przejść do Źródeł Zygmunta oraz do najstarszej w Europie pstrągarni czy Złotego Potoku. Cały ten spacer odbywa się po ścieżkach, wśród przepięknych lasów Rezerwatu Parkowe. Dla tych, którzy pragną zobaczyć więcej, na wyciągnięcie ręki jest cała Jura – Olsztyn, Janów, Żarki, Mirów, Podlesice, Ogrodzieniec czy nawet Ojcowski Park Narodowy i Dolinki Podkrakowskie. Miłośnicy wycieczek rowerowych będą zachwyceni nowo przygotowanymi trasami, które niewygodne piaszczyste drogi zamieniły w przyjemne leśne ścieżki, po których można pomykać na dwóch kółkach.

Podczas pobytu można zawsze skorzystać z wiedzy pani Małgorzaty, która doskonale zna Jurę i potrafi na każdy dzień pobytu polecić jakieś ciekawe miejsce. Bez obaw można spędzić tu cały urlop, a na koniec okaże się, że to, co udało się zobaczyć, to dopiero początek jurajskich cudów!

 

ul. Częstochowska 1A, 42-253 Siedlec k. Janowa
tel. 601 638 633
www.domnajurze.com.pl

 

<< powrót