Etno Jura

Z panią Dagmarą spotykam się w zapełnionej dziećmi sali. W tym warsztatowym ferworze mogę szybko zorientować się, jak niewiele potrzeba do szczęścia i zabawy – kawałek nitki, trochę siana. Zadaniem kursantów jest stworzenie zająca wielkanocnego. Oczywiście tylko wyobraźnia ogranicza w wyborze odpowiedniego przedmiotu. Pracownia stara się pokazywać i uczyć, jak w prosty i tani sposób można samemu udekorować dom – na Boże Narodzenie, na wiosnę, na urodziny, na wesele czy wiele innych okazji. Tworzy się tu małe ozdoby z tradycyjnych i naturalnych materiałów, które przy odrobinie pracy i wyobraźni stają się dziełami sztuki.

Etno Jura posiada tak bogatą ofertę, że kiedy próbuję zapisać wszystko na kartce, to szybko zaczyna jej brakować, a ja gubię się, słuchając o kolejnych możliwościach. Najfajniejsze jest jednak to, że pracują tu ludzie całym sercem oddani temu miejscu. Zawsze chętnie pomogą i doradzą przy wyborze czegoś dla siebie. Wszystko zależy od chęci i czasu, który chcemy na takie warsztaty poświęcić. Nie ma tu stałego programu – wyznaczają go pory roku i potrzeby chętnych. Zawsze można poprosić o kłębek nitki, siano czy kawałek drewna do pomalowania i z tych kilku godzin spędzonych w sympatycznej pracowni uczynić wyjątkowy dzień z edukacyjnym odpoczynkiem. 


W sezonie letnim można się udać do pracowni zabawek, która mieści się tuż obok, w starej stodole na żareckim jarmarku. W okolicy powstaje też Osada Ule, Osada Hamaki i campus Eureka. Zapewniam, że z Etno Jurą nie będziecie się nudzić! 

 


ul. Leśniowska 26, 42-310 Żarki
tel. 730 950 551
www.etnojura.pl

 

<< powrót