Głazy Krasnoludków

Głazy Krasnoludków natura porozrzucała po lesie w najbardziej północnej części Gór Stołowych. Zawory to rejon mało znany, za to przepiękny i cichy. Do największych atrakcji należą wspomniane skalne formacje, ale urzeka tu również piękna przestrzeń i malownicze lasy.

 

Dojazd z Gorzeszowa prowadzi wygodną szutrową drogą. Oddalony od miejscowości rezerwat łatwo znaleźć, dzięki wiacie i miejscu na ognisko na polanie przy parkingu. Zwiedzać to miejsce można na kilka sposobów. Jakby naturalnym odruchem jest chęć wejścia na górę, ale moim zdaniem najlepiej jest początkowo przejść u podnóża skał, a wracając można przejść się górą. Spotkać można tu bardzo ładne, klasyczne przykłady skalnych grzybów, wież czy ambon. Całość ogląda się w scenerii pięknego, starego lasu, który niestety w górnej części został mocno przerzedzony. Dużym plusem jest możliwość podejścia bardzo blisko tych wyjątkowych skał. W niektórych miejscach można nawet przejść pomiędzy skalnymi grzybkami. Dzieci będą miały tu frajdę, bo wszystkiego można dotknąć i zobaczyć z bliska!

Ścieżki są bardzo dobrze widoczne, więc trudno tutaj zabłądzić. Spacerować można według własnego uznania, bo teren nie jest rozległy. W weekendy na polanie rządzą piknikowe koce i miłośnicy kiełbasek z ogniska. Warto pomyśleć o takim leśnym pikniku. To miejsce nadaje się do tego idealnie!

 

<< powrót