Kudowa Zdrój

Przepiękny XVIII-wieczny park zdrojowy położony w samym sercu Kudowy Zdrój to idealne miejsce do długich i relaksacyjnych spacerów. Dwa razy w życiu udało mi się spacerować po nim z samego rana i wrażenia, jakie zostawił we mnie przed laty, nie zmieniły się wcale. Spacerowałem po parku w piękny, niedzielny poranek. Pierwsze chłodne dni potwierdzały wrzesień w kalendarzu.

 

Było naprawdę cicho. Stanąłem pod dachem dawnej hali spacerowej. Widziałem spadające krople rosy, które słońce budziło do życia. Dookoła nie było nikogo, a na zegarku dochodziła już ósma godzina. Im dalej zagłębiałem się w ten przepiękny park, tym bardziej robiło się spokojnie. Przez malownicze alejki w oddali przemykali pojedynczy spacerowicze.

Wydaje mi się, że ten park wybudowany w stylu angielskim i zakończony stawem, nawet zatłoczony potrafi stłumić każdy chaos i gwar. Emanuje wręcz spokojem, a jego przestrzeń pozwala znaleźć odpowiednie miejsce dla siebie.

Wieczorami życie nabiera rozpędu przy „Zameczku” i pijalni wód. W te urokliwe zakątki przychodzą kuracjusze, turyści i mieszkańcy. Można zagrać tu w gigantyczne szachy, posiedzieć na ławce i po prostu odpocząć.

 

<< powrót