Lądek Zdrój

Nie ma takiego miasta Londyn. Jest Lądek, Lądek Zdrój…

Na SLOW ROADowej trasie nie można pominąć Lądka Zdroju. To jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce. Przejście po okolicach rynku to niezwykłe przeżycie. Na tle innych kurortów Lądek wizualnie wypada nie najlepiej. Ciągle walczy o swoje lepsze czasy i pełny turystów rynek. Jest to naprawdę urokliwe miejsce z bardzo starą architekturą. Co ciekawe, miasto nie ucierpiało podczas II wojny światowej i dlatego teraz możemy podziwiać jego niezwykle ciekawą zabudowę.

Póki co spotkać można tu pojedynczych spacerowiczów, czy kuracjuszy, a poza tym rynek żyje swoim lądkowym, codziennym życiem. W słoneczne dni ławki zapełniają panie z wózkami, a dookoła bawią się dzieci. W tutejszych sklepach można kupić przepyszne bułki słodkie, a do tego w spożywczym znajdziecie ogromny wybór wód mineralnych! Polecam też odwiedzić miejscowy sklep warzywny – nigdzie nie jadłem tak pysznych  śliwek!

Z siatką owoców spacerowałem małymi uliczkami w okolicach rynku. Takie niezobowiązujące spacery pomagają najlepiej poczuć klimat takich miasteczek. Polecam!

 

<< powrót