Przystań Leśniów

W niepozornej bocznej uliczce Żarek, na płocie, pewnego dnia zawieszono ogłoszenie o sprzedaży działki, w ciągu zabudowy, niemal na końcu miasteczka. Tabliczka wpadła w oko Anicie, która od lat marzyła o stworzeniu w Leśniowie „przystani” – dla turystów, pielgrzymów i wszystkich, którzy potrzebują na chwilę w życiu przystanąć. Naradzali się z Romanem tak długo, że kiedy pojechali działkę obejrzeć, ogłoszenia już nie było. 

Nie spotkali właściciela, ale plotki mówiły, że działkę kupić „ktoś ze Śląska”. Dopóki była w zasięgu, nie znaczyła wiele, ale kiedy wymknęła się z rąk, stała się ogromnym marzeniem. Po jakimś czasie Roman przejeżdżał rowerem przez Żarki i zobaczył spacerującego koło domu właściciela. Pojechał ot tak, porozmawiać. Pytał o kupca i ogłoszenie, które widział na płocie, a starszy pan podsumował: „to wiatr strącił, działka cały czas na sprzedaż”. Nie minęło wiele czasu, a Anita z Romanem stali się właścicielami tego pięknego kawałka historycznych Żarek.

To miejsce na nich czekało. Kiedy już marzenia stały się rzeczywistością, zaczęli od podstaw tworzyć miejsce przyjazne podróżnym. Sami rozmiłowani w podróżach po świecie, jak ziarenka zbierali przez lata wizję własnego hotelu. Bardzo sprytnie i klimatycznie udało się im połączyć na tak małej przestrzeni wszelkie funkcjonalności. Można tu dobrze zjeść i odpocząć. Idealnie pasuje tu słowo „przystanąć”, bo to przecież Przystań. Trafiają tutaj turyści zafascynowani Żarkami i Jurą. Jest to idealny punkt do spędzenia rodzinnych wakacji, bo komunikacyjnie trudno lepiej trafić. Kilkadziesiąt kilometrów ścieżek rowerowych, w pobliżu kilka ruin jurajskich zamków. Same Żarki oferują również wiele atrakcji i szkoda w pośpiechu z nich korzystać. Lepiej „przystanąć”.

Restauracja serwuje dania kuchni polskiej (przepyszne zupy!), ale skosztować można też bardzo dobrej pizzy. Na miłośników deserów czeka tu cała gama słodkiego szaleństwa – połączenia lodów, ciast i owoców w niecodzienny sposób tworzą wyjątkowy smak!

Przystań Leśniów to miejsce nieprzypadkowe. Nawet pracownicy, którzy tu trafiają, niosą ze sobą różne historie i podsumowują je: „Tak miało być”. Każdy, kto zawita w gościnne progi Przystani Leśniów, sam najlepiej zrozumie te słowa. Nie można przecież przypadkiem trafić do nieprzypadkowego miejsca!

 

ul. Źródlana 5, 42-310 Żarki
tel. 693 848 847
www.przystanlesniow.pl

 

<< powrót