Restauracja STAWY – Imielno

Co najlepiej zrobić po spływie Nidą? Oczywiście zjeść pyszną rybę! Tylko gdzie?

 

Z pomocą przyszedł mi mój pilot na rzece, który wysłał mnie w okolice Imielna. Nabłądziłem się dosyć sporo, zanim w oko wpadł mi baner z napisem „Wypoczynek u Rybaka” i skręciłem w dobrą stronę. Apetyt rósł z każdą chwilą. Na szczęście karta okazała się prosta i przejrzysta. Zamówiłem polecany przez właściciela filet z jesiotra, gotowane ziemniaki (kupione tuż obok, u rolnika) i domowe, kiszone ogórki. Poezja! Pierwszy raz skosztowałem też domowej lemoniady na bazie bazylii.

 

Restauracja, przy której funkcjonują również pokoje gościnne, to bardzo sympatyczne miejsce położone tuż przy łowisku. Można kupić tu świeże lub wędzone ryby, ale najlepiej skosztować tych podawanych na miejscu. Jest to bardzo sympatyczne i ciche miejsce. Pod dużymi parasolami, ukryty przed słońcem zaniemówiłem z wrażenia po pierwszym kęsie jesiotra! Coś przepysznego! 

Po obiedzie wyszedłem na groble, usadowiłem się wygodnie w leżaku i korzystałem z popołudniowych promieni słońca. Tylko plusk spławika co jakiś czas przerywał ciszę. W oddali zauważyłem też na niebie orła bielika, który pewnie rozglądał się za kolacją w stawie. Dzień leniwie płynął, a ja w szumie traw cudownie odpocząłem po dniu spędzonym na rzece.

 

Stawy 2A, Imielno
tel. 512 356 536
www.stawyrybne.com.pl

 

<< powrót