Ryby Lubie

„Ryby Lubie” od początku bawi się z gościem. Po pierwsze wiele osób myśli, że „ryby lubię” i dlatego jadę je zjeść, a dopiero na miejscu okazuje się, że nie brakuję „ę”, tylko miejscowość nazywa się Lubieszewo, a jezioro nad którym leży restauracja nosi nazwę Lubie. Genialna gra słów użyta w nazwie to dopiero początek cudów jakie można spotkać na miejscu.

 

Docieram tu późnym popołudniem, w pochmurny, październikowy dzień. Mimo to w środku spotykam kilka osób (skąd się tu wzięli na końcu świata?). Zamawiam filet z jesiotra, krem z dyni i idę na krótki spacer. Już przed wejściem zauważyłem ogromne akwarium pełne ryb. Przechodzę groblami między stawami i dochodzę prawie do jeziora. Z opowieści wiem, że latem pasą się na tych groblach owce! Rozciąga się stąd przepiękny widok.

Wracam do środka i czeka na mnie już pyszny krem z dyni. Gustownie podany, a co najważniejsze – gęsty, mocny w smaku. Po chwili dostaję jesiotra. Jest idealnie przyrządzony. Zaletą takich miejsc jest proste menu, które pozwala kucharzom dojść do perfekcji w przygotowywaniu dań. Zajadam się rybą wpatrzony przez okno na falujące na wietrze drzewa.

„Ryby Lubie” - GOSPODArstwo to bardzo przytulne i sympatyczne miejsce, położone z dala od głównej drogi. Ja przyjechałem tu zwabiony opowieścią o jedzeniu, a później jeszcze długo spacerowałem w ciszy nad jeziorem. Pyszne jedzenie i piękne okolica – naprawdę „Ryby Lubie” lubię.

 

Lubieszewo 43
tel. 94 / 363 30 12
facebook.com/rybylubie

 

<<powrót