Stara Kopalnia

Przed wyruszeniem na SLOW ROADowe trasy Dolnego Śląska koniecznie zapoznajcie się z bieżącą ofertą niezwykłego Centrum Nauki i Sztuki w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Nie pożałujecie czasu spędzonego w tym miejscu, bo jego oferta z jednej strony zaskakuje innowacyjnością, a z drugiej pokazuje od zupełnie innej strony funkcjonowanie przemysłu. Można tu skomponować własną muzykę z odgłosów maszyn górniczych, skorzystać z warsztatów ceramiki, przejść podziemną trasę czy spojrzeć z wieży widokowej na Wałbrzych, którego – co ciekawe – prawie z góry nie widać!

Jeśli zdecydujecie się na zorganizowane zwiedzanie Starej Kopalni, to do tego historycznego świata zabiorą Was niezwykli ludzie – górnicy, którzy przed laty tu pracowali! To niezwykła rzecz słuchać ludzi, którzy to wszystko przeżyli, widzieli i opowiadają to zupełnie inaczej niż Ci, którzy tylko o tym usłyszeli czy przeczytali!

Śledząc aktualne informacje, nie przegapicie ciekawych wystaw i wydarzeń, których nie brakuje w Starej Kopalni. W Caffe Sztygarówka przy kawie będzie mogli odpocząć i sięgnąć po książkę z półek ufundowanych przez znane osoby. To miejsce na krótką lub długą wizytę, która z pewnością na długo zapadnie w pamięć!

 

ul. Piotra Wysockiego 29, Wałbrzych
tel. 74 / 667 09 70
www.starakopalnia.pl

 

<< powrót