Stare Kino w Łodzi

Czy na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi można zasnąć w ciszy? Wiem, że na Piotrkowskiej numer 120 udało mi się to bez problemu! Przyciągnięty historią tego niezwykłego miejsca spędziłem bardzo ciekawy czas w „Starym Kinie”. Co ciekawe, nie jest to tylko marketingowy chwyt i nazwa, bo pod tym numerem od 1899 roku mieściło się drugie na świecie i pierwsze w Polsce stałe kino, otwarte przez braci Krzemińskich! Działało przez 4 lata, ale pamięć o tym miejscu pozostała i we wrześniu 2013 roku otwarto tutaj niezwykły hotel, który rozwinął się do granic możliwości kamienicy i oferuje 42 apartamenty. Przenoszą one gości w niezwykły świat filmu, w którego klimacie zostały urządzone.

 

Duże miasta charakteryzują się zazwyczaj dużym wyborem drogich i bezdusznych hoteli. Łódź wychodzi daleko przed szereg, nie odcina się od swoich korzeni, a co najważniejsze kultywuje odwieczne tradycje. Idąc ścieżką poszukiwacza na trasie SLOW ROAD, dotarłem do samego centrum miasta, na jedną z najbardziej znanych ulic w Polsce. Po wnikliwych poszukiwaniach udało mi się znaleźć odpowiednią bramę, a po chwili stałem już w stylowej recepcji hotelu „Stare Kino”.

 

Uprzejma obsługa szybko załatwiła formalności i w moje ręce trafił klucz do „Ziemi Obiecanej”. No lepiej w Łodzi nie mogłem trafić! Piękne schody i utrzymane w starym stylu korytarze zaprowadziły mnie do celu. Pokój od samego początku wydawał mi się przytulny i wygodny. Szybko, bo już podczas południowej drzemki, przekonałem się w jakiej oazie ciszy i spokoju się znalazłem, choć od budynku naprzeciwko dzieliło mnie zaledwie parę metrów. Ogromne okna z firanami i zasłonami ukrywały jednak mój mały świat od ciekawskich oczu z naprzeciwka. Pokój, w którym mieszkałem, był czysty i przestronny. Łazienka urządzona nowocześnie, ale nie odbiegająca wyglądem od całości. Wszystko pięknie dograne i urządzone z niezwykłą harmonią. Wysokość pokoju sprawia, że mimo wąskiego podwórka i wąskiej klatki schodowej, czuje się tu ogromną przestrzeń.

Będąc tak blisko Piotrkowskiej, nie mogłem długo wysiedzieć i już po minucie byłem w samym sercu tętniącego życiem świata. Za moimi plecami, lekko z tyłu w bramie zostawiłem mój cichy zakątek i ruszyłem odkrywać miasto.

Nocleg w Cinema Residence „Stare Kino” praktycznie nie ma wad, pomijając fakt, że auto lepiej zaparkować przy bocznej ulicy Nawrot na strzeżonym parkingu. Ja nie jestem miłośnikiem parkowania w ciasnocie i bez problemu mogę przejść się 200 metrów z małym bagażem. Jest to idealny punkt wypadowy. To bardzo duży plus, a do tego chcąc spacerować wieczorem Piotrkowską, nie trzeba martwić się o żaden transport i powrót do hotelu poza centrum.

 

ul. Piotrkowska 120, Łódź
tel. 880 222 100
www.cinemahotel.pl

 

<< powrót