Villa Titina

Ville Titina, Klara i Pepita  to przepięknie położone trzy wille w malowniczym zakątku Międzygórza. Ukryte przed światem zapewniają spokój i ciszę. Sama podróż malowniczymi drogami z Bystrzycy Kłodzkiej to już niezwykłe przeżycie. Po drodze wyjątkowy i często odwiedzany Wodospad Wilczki. Miejsce znane, lubiane, a jednak takie zaciszne.

 

Zamieszkałem w środkowej Villi Titinie, w przestronnym i jasnym apartamencie na pierwszym piętrze. Z mojego okna rozpościerał się przepiękny widok na zieloną okolicę i pobliską willę. Nie zapomnę długo świeżości powietrza, kiedy rano otworzyłem wielkie okno. Bez problemu zrozumiałem, dlaczego właśnie to miejsce przed laty wybrała rodzina Ohl von Adlerscron. To właśnie wybudowaną około 1912 roku Villę Ohlen widziałem pomiędzy drzewami. Historia tego rodu jest imponująca, choć dziś po latach świetności pozostało tylko tak niepozorne miejsce.

Wyczuwa się tu szacunek i respekt do unoszącej się w powietrzu historii. Domy trochę jak z alpejskich wiosek, idealnie wkomponowane od lat w okolicę, również we wnętrzach nie odcięły się od przeszłości. Wystrój, mimo że całkowicie utrzymany w epoce minionych lat, nie traci na atrakcyjności i to właśnie zachowanie tego klimatu sprawia, że czułem się tam tak doskonale. Po prostu wszystko do siebie pasuje, współgra i składa się w jedną całość!

Polecam to miejsce lubiącym ciszę i spokój z nieograniczoną ilość świeżego, górskiego powietrza!

 

ul. Sanatoryjna 12, Międzygórze
tel. 510 854 808
www.villaklara.pl

 

<< powrót