Zielenica – Niebo do wynajęcia

Siedem metrów nad ziemią. W szumie liści. Na wysokości, na której królują ptaki i wiatr. Czy można tu zamieszkać? W Zielenicy tak! Wystarczy rozgościć się w „Orlim Gnieździe”. Przeżyć tu można niezwykłą przygodę w otoczeniu przepięknych lasów, tryskających w pobliżu źródeł wody i wszechobecnej ciszy. Domki wybudowano w cichym zakątku nad stawami. W samej Zielenicy mieszka około 70 osób. Wioska jeszcze dobrze się nie zaczyna, a już się kończy.

Do „Domku Sędziego” dotarłem późnym październikowym popołudniem. Auto zaparkowałem pod domkiem i wszedłem na górę, żeby delektować się widokiem. Mój prywatny raj – widok na staw, las i zachodzące słońce. Czy można chcieć więcej?

Podziwiając te widoki, rozpaliłem w kominku i wstawiłem wodę na herbatę. Już przy muzyce palonego drewna rozgościłem się z książką na kanapie. Wnętrze chatki wypełnił zapach mięty. Wsłuchałem się w ciszę i po prostu zasnąłem…

Pani Magda z mężem chcieli kupić kawałek ziemi. Najlepiej nad morzem. Kiedy jednak po obejrzeniu kilkunastu działek dotarli na koniec dnia do Zielenicy, nie mogli już podjąć innej decyzji. W przeszłości znajdowały się tu stawy hodowlane. Oni jednak zobaczyli w tym miejscu zupełnie inny potencjał – tu można odpocząć, bo nic tu nie ma. Nie? Przepraszam! Są niekończące się malownicze leśne ścieżki, wspaniałe wzgórza, aleje drzew, 3 źródła wody mineralnej i nieograniczona ilość świeżego powietrza. To jest prawdziwe miejsce SLOW! Raj dla biegaczy, rowerzystów i moli książkowych! Tu można spędzić czas, korzystając głównie z tego, co oferuje przyroda. Oczywiście w bliższej lub dalszej okolicy znajdują się „atrakcje”, ale jakże blado wypadają one przy leżaku na tarasie! Pytałem o gości, którzy tu zaglądają. Wielu z nich wybiera się nad Bałtyk. To niespełna 35 km i około 40 minut jazdy. Wracają jednak szybko i kolejny dzień w ciszy leczą „rany”. Stąd naprawdę nie chce się wyjeżdżać. Tu w najbliższej okolicy jest tak pięknie, że chce się tu po prostu być, a przy okazji można zostać odkrywcą nowych szlaków i nieznanych dróg.

Spędziłem w Zielenicy genialny czas. Odpocząłem i budziłem się wraz ze wschodzącym słońcem. Nie zapomnę pierwszych promieni słońca, które zobaczyłem, stojąc na tarasie. W klapkach (mimo rosy) pobiegłem zrobić zdjęcie. Polecam Zielenicę miłośnikom ciszy i wszelkiej aktywności. Macie tu wszystko w pakiecie – niebo do wynajęcia. Dosłownie!

 

Zielenica 18
tel. 607 037 992
www.zielenica.com

 

<<powrót