Trzepowo 62, 06-114 Pokrzywnica
tel. 600 32 53 33
www.zabiraj.pl

Agroturystyka Żabi Raj
mazowieckie

Kiedy ucichł dźwięk kierunkowskazu, wiedziałem, że jadę w dobrym kierunku – kierunku ciszy! Po niecałych 3 km od krajowej drogi nr 61 dotarłem do znajdującego się na uboczu drewnianego budynku. Choć zimą żaby śpią, ja znalazłem się w Żabim Raju!

Na podwórku trzy małe pieski podskakiwały z radości, a dzwonkiem do drzwi obudziłem śpiącego na werandzie kota. Przywitało mnie przemiłe małżeństwo, Beata i Paweł, wyznające zasadę, że goście muszą czuć się jak w domu. Tę ciepłą atmosferę poczułem już na progu, a przy wspólnym posiłku poznałem innych przyjezdnych. W Żabim Raju panuje absolutna wolność, bez skrępowania czy długich zobowiązujących rozmów. Na pięknym drewnianym stole królowały placki ziemniaczane. Meble kuchenne to dzieło zaprzyjaźnionego stolarza, który dostosował szafki do kaprysów drewna. Przyznam, że budynek przypominał mi nieco chatkę hobbita.

A dlaczego Żabi Raj? Dom stoi na terenie, gdzie niegdyś mieściła się stara żwirownia. Dawne dzieje tego miejsca przypominają malownicze zbiorniki wodne oraz stare maszyny. Nazwa powstała na jednym z ognisk, gdy ktoś zasłuchany w rechot żab ochrzcił to miejsce „prawdziwym żabim rajem”. Okazało się, że pasuje idealnie! Co prawda podczas mojego pobytu mogłem zobaczyć jedynie zamarznięte tafle wody, z łatwością jednak wyobraziłem sobie, jak poranne mgły spowijają okoliczne łąki, a wokół rozbrzmiewa koncert odgłosów natury.

Gospodarstwo oferuje 4 urządzone w niepowtarzalny sposób pokoje gościnne. Jak to w drewnianym domu – królują tu różne odcienie drzewa. W dolnej części zaprojektowano studio, w którym może zamieszkać osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. Z pokoi na górze rozciąga się wspaniały widok na staw, łąkę oraz niedaleką wioskę. Poza 12-hektarową ogrodzoną działką do dyspozycji gości jest wspólna kuchnia, a na najniższym poziomie znajduje się sala zabaw i idealna przestrzeń na rozmowy do białego rana. 

To fantastyczne i funkcjonalne miejsce stworzyli ludzie, którzy sami są pasjonatami podróży. I choć zwykli przemierzać świat kamperem, doskonale znają się na rzeczy! Poza domową atmosferą i pyszną kuchnią oferują w tym poprzemysłowym obiekcie prawdziwą ostoję ciszy. Wystarczy kilka kroków w dowolną stronę, by znaleźć swoją enklawę i z książką w ręku delektować się spokojem na Mazowszu.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info