Łucznica 10, 08-440 Pilawa
tel. 502 36 45 17
www.lucznica.org.pl

Akademia Łucznica
mazowieckie

Nawet w tak niewielkiej miejscowości jak Łucznica mogą powstawać wielkie dzieła sztuki. Wszystko za sprawą tutejszej Akademii, gdzie poznacie tajniki m.in. ceramiki, wikliniarstwa, tkactwa i wielu innych rzemiosł artystycznych. Spotkałem tu niezwykłych ludzi, którzy zaprosili mnie do swojego cudownego świata. Choć byłem tylko gościem, wspaniały klimat udzielił mi się niemal od razu. Spotykają się tu fani rękodzielnictwa – na moich oczach upleciono fantazyjny koszyk z patyków, a z bezkształtnego kawałka gliny powstała piękna sowa. To miejsce oddycha twórczością!

Gdy w 2002 roku Akademia rozpoczynała swoją przygodę, nikt nawet nie przypuszczał, że przyjazd na warsztaty do Łucznicy stanie się celem i marzeniem wielu pasjonatów z całej Polski. Wypracowane przez lata renoma i doświadczenie w połączeniu z różnorodną ofertą bardzo szybko przełożyły się na liczbę chętnych. Przyjeżdżają tu zarówno amatorzy, jak i wytrawni artyści szukający inspiracji. Spotykają się podczas Weekendów ze sztuką oraz jednodniowych kursów. Od lat organizowane są tu również Wakacje ze sztuką, czyli letnie obozy i szkolenia dla młodzieży. Każdy pracuje we własnym tempie, a z problemem czy pytaniem nigdy nie zostanie sam. Wszystko za sprawą prowadzących, którzy są wybitnymi mistrzami w swoich dziedzinach.

Przyjazd do Akademii Łucznica należy dobrze przemyśleć i zaplanować. Na miejscu i przenocujesz, i dobrze zjesz. Możesz także wziąć udział w zajęciach, które dla wielu stały się początkiem drogi do świata twórczości. Zapał prowadzących zachwyca – to prawdziwa pasja. Pamiętajcie, że sztuka jest dla każdego!

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info