ul.Partyzantów 18, 28-131 Solec Zdrój
tel. 41 377 65 65
www.basenymineralne.pl

Baseny w Solcu
świętokrzyskie

Trudno sięgnąć pamięcią 10 lat wstecz, a co dopiero wiedzieć, co się działo 3 mln lat temu. Nie umiem sobie tego do końca uzmysłowić, stojąc na brzegu niezwykłego basenu. Woda, którą widzę, wypływa ze źródła Malina i ma właśnie około 3 mln lat. Ta solanka jest jedną z najbogatszych w aktywne związki siarki na świecie! Właśnie tu, w Solcu-Zdroju, którego wiele osób nie potrafi umiejscowić na mapie.

Do Solca przyjechałem prosto z pofalowanych pól Ponidzia. Kierowałem się drogowskazami i bez problemu dotarłem na miejsce. Szczerze mówiąc, trochę mnie zamurowało, bo po kilku dniach przebywania między starymi domostwami, spływu Nidą i spacerów pośród pól trafiłem do świata jakby z innego wymiaru. Na skraju miasteczka znajdują się baseny mineralne, które pozwolą nie tylko popływać w wodzie. Po podróży i kąpielach pobyt w saunie (fińskiej, parowej czy ziołowej) może okazać się całkiem miłym akcentem, a z pewnością pomoże się zrelaksować.

Po każdej rodzinnej imprezie dociera do nas, że chorób i problemów nie brakuje, dlatego nie brakuje również chętnych do korzystania z leczniczych właściwości siarki, którą zawierają te wody. Polecam więc omijać to miejsce w długie weekendy. Lepiej wybrać się tutaj w środku tygodnia, bo wtedy panująca w okolicy cisza króluje również w basenach. Oczywiście poza częścią basenową znajduje się tu szereg przychodni czy siłowni, w których można zadbać o swoje zdrowie i odetchnąć od codziennej gonitwy.

Mimo że z zewnątrz ośrodek wygląda niezwykle komercyjnie, to w środku panuje miła atmosfera. Nie są to zwykłe termy czy aquapark – tu, poza pływaniem i relaksem, każdy dostaje od natury to, czego nie może otrzymać nigdzie indziej. To wszystko dzięki solance siarczkowo-bromkowo-jodkowo-borowej, która, mimo dość zabawnej nazwy, której nie da się przeczytać jedynym tchem, działa! I to jest najważniejsze!

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info