Miedzianka 57b,
Janowice Wielkie
tel. 693 43 93 60
WWW

Browar Miedzianka
dolnośląskie

Browar Miedzianka to niezwykły punkt na dolnośląskiej trasie Slow Road. Wyróżniają go świetny produkt regionalny – piwo – oraz doskonała kuchnia. Położony na malowniczym zboczu browar pozwala delektować się nie tylko wyjątkowymi smakami, ale również pięknym widokiem na Góry Sokole i Rudawy Janowickie.

Historia Miedzianki jest nieoczywista – miasto, niegdyś wspaniałe uzdrowisko, zaczęło zapadać się pod ziemię, przez co w latach 70 podjęto decyzję o wyburzeniu osady i przesiedleniu ludności. Polecam każdemu wysłuchać tej ciekawej opowieści! Dzisiaj cała Miedzianka to jedynie kilka domów i stare zabudowania przemysłowe. Czerpiąc z tradycji, właściciele dzisiejszego browaru postanowili reaktywować produkcję piwa w Miedziance. Jeszcze po wojnie z powodzeniem funkcjonował tu zakład, który, podobnie jak obecny, wykorzystywał krystalicznie czystą górską wodę. Czym byłoby jednak dobre piwo bez dobrej strawy? Karta w restauracji nie jest wyszukana, za to ułożona według wskazówek zadowolonych gości – nikt nie wyjdzie stąd głodny!

Wnętrze browaru zostało zaprojektowane pomysłowo. Olbrzymie okna wpuszczają do środka tyle naturalnego światła, ile się da. Niemalże cały proces produkcyjny odbywa się na oczach odwiedzających, którzy mogą przyjrzeć się używanym do niego maszynom. Nazwy wyrobów związane są z tutejszym regionem i otaczającymi go szczytami górskimi – Wołek, Cycuch czy Mniszek. Aż chce się samemu odkrz tajemnicę ich pochodzenia i spędzić kilka miłych dni w okolicy…

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info