Górki 5A, 05-088 Brochów
tel. 518 24 06 40
www.facebook.com

Chamedafne
mazowieckie

Na początku pomyślałem, że to jakaś francuska nazwa. Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie, gdy po szybkim researchu okazało się, że to po prostu rzadka roślina występująca na terenie pobliskiej Puszczy Kampinoskiej. Jeszcze bardziej rozpaliło to moją ciekawość!

Na Mazowszu ciężko znaleźć choćby niewielką górkę, z której roztaczałby się widok na łąkę i Puszczę Kampinoską. Udało się to jednak pewnemu rodzeństwu: Barbarze i Piotrowi. Zmęczeni życiem w wielkim mieście długo szukali miejsca na wymarzony pensjonat. Po pierwsze miało być spokojne i blisko natury, po drugie mieć klimat prawdziwie rodzinnego domu, w stylu angielskiego guesthouse. Kiedy po raz pierwszy rodzeństwo dotarło na wzniesienie w Górkach, decyzja zapadła od razu – właśnie o takim zakątku marzyli.

Budowa tego domu (niemal 300 metrów kwadratowych) zajęła 3 lata, ale dzięki temu rozkład pomieszczeń jest dobrze przemyślany. Choć z zewnątrz wygląda niepozornie, w środku zachwyca ogromnymi przestrzeniami i oknami, z których rozciąga się widok na okoliczne łąki i lasy. W pewien lutowy dzień udało mi się zaobserwować przechadzające się nieopodal stadko saren. Okoliczne tereny są pełne dzikiej zwierzyny. Prawdziwe szaleństwo czeka też na miłośników ornitologii – krążące po niebie drapieżniki oraz mniejsze, zamieszkujące pobliskie łąki okazy. Nie wyobrażam sobie, jak wspaniały ptasi koncert musi odbywać się tutaj podczas wiosennych brzasków.

Chamedafne to przede wszystkim bardzo przytulne miejsce, które znakomicie sprzyja błogiemu odpoczynkowi. Pokoje są proste, ale pomysłowo i wygodnie urządzone. Kiedy zgasiłem światło, trudno było oderwać wzrok od miliona gwiazd na niebie. Z kolei rano pobliskie łąki otulała snująca się gęsta mgła, która w świetle znikającego powoli księżyca, tworzyła magiczną atmosferę.

Ten cudowny zakątek w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego polecamy zwłaszcza na dłuższy odpoczynek. W okolicy odnajdziemy piesze i rowerowe szlaki, a nad Bzurą można urządzić spływy kajakowe. Na miejscu o wszystko zatroszczą się gospodarze, również o organizację czasu wolnego lub zwiedzania okolicy.

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info