ul. Częstochowska 1A, 42-253 Siedlec
tel. 601 63 86 33
www.domnajurze.com.pl

Dom na Jurze
śląskie

Minąłem Bramę Twardowskiego i przemierzałem przepiękne lasy, aż dotarłem przed Dom na Jurze. Trudno uwierzyć, że to tak niedaleko Rezerwatu Parkowe, Źródeł Zygmunta czy Ostrężnika – idealne położenie! W drzwiach powitała mnie pani Małgorzata, dobry duch tego miejsca. Podczas rozmowy towarzyszyły nam ptaki zaglądające do karmnika, a rytmicznie kołysane przez wiatr drzewa przysłuchiwały się tej historii. Co jakiś czas przymilała się do mnie Kenia, urocza labradorka. Zaraz po niej przybiega goldenka Mania i ustawia się w kolejce do głaskania.

Jura potrafi rozkochać w sobie każdego. Po latach wędrówek i rowerowych wycieczek pani Małgorzata postanowiła zamieszkać tu wraz z mężem. Marzyli o domu, w którym sami poczują się dobrze, ale też dadzą upust swojej gościnności i pragnieniu towarzystwa. Przez lata zbierali doświadczenia podczas wielu podróży po świecie, dlatego stworzone przez nich miejsce jest odzwierciedleniem wszystkich tych pozytywnych doznań. W gustownie zaprojektowanych przestrzeniach znajduje się 5 nowoczesnych pokoi (w tym 2 apartamenty). Po wcześniejszym uzgodnieniu zostaniesz ugoszczony pyszną domową kuchnią i śniadaniem w formie szwedzkiego stołu (przepyszne naleśniki!).

Dom na Jurze to idealne miejsce dla aktywnych, ale również dla leniuchów, którzy pragną spędzić urlop na leżaku. Tylko kilka kroków dzieli dom od szlaku prowadzącego do Ostrężnika (do odwiedzenia ruiny zamku), a stamtąd jeszcze bliżej do Źródeł Zygmunta oraz do najstarszej w Europie pstrągarni czy Złotego Potoku. Podczas takiego spaceru nacieszysz się lasami należącymi do Rezerwatu Parkowe. Na wyciągnięcie ręki jest w zasadzie cała Jura: Olsztyn, Janów, Żarki, Mirów, Podlesice, Ogrodzieniec czy nawet Ojcowski Park Narodowy i Dolinki Podkrakowskie. Miłośnicy wycieczek rowerowych będą zachwyceni nowo przygotowanymi trasami, gdzie przyjemnie można pomykać na dwóch kółkach.

Podczas pobytu warto zaczerpnąć trochę wiedzy od pani Małgorzaty, która doskonale zna Jurę i codziennie potrafi wskazać nowe ciekawe miejsce. Bez obaw o nudę – na koniec urlopu okaże się, że to, co udało się zobaczyć, to jedynie ułamek jurajskich cudów!

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info