Gręzawa  21
68 - 219 Tuplice
tel. 501774502
WWW
FB

Dom pod Sosnami
lubuskie

„Jesteś na miejscu” – tak oznajmiła nawigacja, kiedy zatrzymałem się na bocznej drodze, nie widząc celu na horyzoncie. Tak naprawdę stałem tuż przy płocie posesji, ale nie zdawałem sobie z tego sprawy. W końcu to Dom pod Sosnami – drzewa przysłoniły mi widok. Kiedy wszedłem przez bramę i dotarła do mnie woń lasu, poczułem się niczym Arkady Fiedler w pachnącej żywicą Kanadzie. Taki sam zapach ogarnął mnie w ziemi lubuskiej.

Później w pięknej domowej kuchni pani Aneta postawiła przede mną na stole kubek z zaparzonymi ziołami. Hyzop okazał się idealną oprawą dla pięknej historii tego niewielkiego gospodarstwa. Mieszkanie w domku przy lesie było marzeniem pani Anety. Kiedy poznała miłość swojego życia i okazało się, że ma się ono spełnić, jej radości nie było końca. Po różnych perypetiach życiowych związanych z utworzeniem strefy Schengen wspólnie z mężem postanowili otworzyć swój dom dla szukających odpoczynku w lesie. W okolicy nie istniała żadna agroturystyka, więc pomysł był jednocześnie trafny i ryzykowny. Pomogło im to, że bardzo dobrze znali ten region i dzięki temu wiedzieli, co mogą zaoferować gościom. To podstawa ich sukcesu. Nie akceptują kompromisów. Oferująę gościnę w kameralnym, spokojnym miejscu na skraju lasu. Wystrój i otoczenie są stylowe, wysmakowane i pozbawione zadęcia. Łatwo dostrzec pomysłowość i dbałość gospodarzy o szczegóły. Pięknie urządzona jadalnia z kominkiem to świetna przestrzeń do długich wieczornych rozmów. Na zewnątrz również nie brakuje miejsc do leniuchowania. By pójść na spacer do lasu, wystarczy wyjść przez bramę.

W niewielkim drewnianym domku urządzono 2 pokoje, a kolejne 2 powstały w wyremontowanej części stodoły. Właśnie tam, na dole, podawane są posiłki. Pyszne i zdrowe jedzenie to kolejny atut tego miejsca. Pani Aneta bardzo świadomie dobiera produkty, w dużej mierze korzysta z własnych. Wraz z mężem tworząy świetny duet uzupełniający się w wielu obszarach – on piecze chleb, a ona robi konfitury. Ich uśmiechy to dowód radości, którą można odnaleźć tylko w domu domowym zaciszu. Ta atmosfera udziela się także gościom.

Dom pod Sosnami polecam szczególnie osobom podróżującym bez dzieci. Bardzo ceni się tutaj ciszę. To gwarant harmonii z naturą i komfortowego odpoczynku. Od samego początku spodobało mi się hasło pani Anety: „Nie musi być drogo. Może być wspaniale!”. I tak właśnie jest, choć tak naprawdę oferta tego miejsca jest bezcenna.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info