Przeborowo  25A
66-530 Drezdenko 
tel. 728339124
WWW
FB

Dworek Drawa
lubuskie

Październikowe popołudnie prędko chyliło się ku wieczorowi. Ogromnie zmęczony usiadłem w przestronnym salonie. Na szczęście trafiłem w gościnne progi Dworku Drawa w Przeborowie. Co mnie tak wyczerpało? Po części ilość wrażeń i pięknych miejsc, ale też droga, którą tutaj dotarłem, czyli 17,6 km zniszczonej nawierzchni. Jadąc nią, czułem się jak na safari. Oglądałem świat w zwolnionym tempie. Szosa nie była dziurawa, tylko po prostu bardzo nierówna. Nie spieszyło mi się, więc z otwartymi na oścież oknami sunąłem z wolna przez malownicze lasy. Po pełnym emocji dniu kojąca cisza w dworku była jak znalazł.

Dworek Drawa leży w niewielkiej wiosce. Schowany na uboczu, z zewnątrz nie robi takiego wrażenia, jak po wejściu do środka. Wewnątrz nie dość, że czułem się, jakby czas cofnął się o kilkadziesiąt lat, to za oknami widziałem pejzaże rodem z Pana Tadeusza. Może to po prostu cecha specyficzna dworków? Tego nie wiem, ale nie przeszkadzało mi to do woli korzystać z ogromnychego salonu i oranżerii. Było niezwykle cicho i spokojnie. Pojedyncze promienie słońca sączyły się spomiędzy gałęzi drzew, wlewały przez okna i powoli dogasały na naszych oczach. Kiedy się ściemniło, rozpaliliśmy w kominku i zapanowała sielska atmosfera. Dawno nie byłem w tak przytulnym miejscu. Zasypiałem przy szumie Drawy.

Dworek Drawa to idealny wybór dla szukających odpoczynku z dala od cywilizacji. Pianie koguta czy poszczekiwanie psa wcale nie przeszkadza w drzemce w fotelu. W przestronnej kuchni można puścić wodze fantazji i przygotować pyszną kolację Można, czując się przy tym poczuć jak w domu. To także genialny punkt wypadowy dla miłośników leśnych spacerów i aktywnego odpoczynku. Nie spotkacie tutaj tłumu biegaczy czy rowerzystów. Rozległy teren daje ogromne możliwości eksploracji, a zacisze dworku pozwala solidnie wypocząć po takich wyprawach. Ja z pewnością wrócę tu wiosną, żeby podziwiać przyrodę budzącą się do życia. Nigdzie w Polsce lasy nie zauroczyły mnie tak bardzo jak w tych okolicach. Polecam przekonać się o tym samemu.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info