Długa 30, 86-070 Gzin
tel. 796 06 65 18
www.facebook.com

Ekogościniec Pachotówko
kujawsko-pomorskie

Odpoczynek na wsi? Jeśli tak, to tylko w jej samym środku. W centralnym punkcie Gzina natrafiłem na miejsce z najlepszym widokiem na Świecie. Miasto Świecie. Z tarasu widać rozległe łąki ciągnące się wśród Wisły. Dookoła toczy się codzienne życie mieszkańców niewielkiej miejscowości. W starym rodzinnym domu właścicieli działa agroturystyka, która pozwala każdemu odwiedzającemu poczuć nieco prowincjonalny klimat.

Co wyróżnia Pachotówko? Przede wszystkim niezwykle ciekawa historia. Nie powstało ono z myślą o przyjmowaniu gości. Jeszcze kilkanaście lat temu funkcjonowało tu gospodarstwo rolne. Tylko pomysłowość i fantazja państwa Aliny i Jacka Krawiszów pozwoliły w tak ciekawy sposób przekształcić tę przestrzeń. W dawnej oborze urządzono przestronną salę, a w ogrodzie pachną przeróżne zioła i kwiaty. Pokoje dla gości przygotowano w górnej części domu. Każdy z nich nawiązuje do rodzinnych historii właścicieli. Wnętrza są przytulne i ciekawie urządzone, choć same budynki z zewnątrz wyglądają niepozornie.

Ekogościniec Pachotówko to wspaniałe miejsce dla chcących spróbować życia na wsi. Można ciekawie spędzić tutaj weekend z rodziną lub ze znajomymi. By urozmaicić odpoczynek na świeżym powietrzu, warto zrobić ognisko lub grilla pod wiatą albo po prostu położyć się na kocu czy leżaku i cieszyć się otaczającą ciszą. W takich miejscach bardzo doceniam ich autentyzm i świadome decyzje gospodarzy.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info