Figlarnia
Borzęcino 1
76-248 Borzęcino
tel. +48 884 885 090
WWW

Figlarnia
pomorskie

Z nieba siąpił październikowy deszcz. Przemierzałem kaszubską krainę wsłuchany w podpowiedzi nawigacji – za nic w świecie nie zdołałbym odtworzyć drogi do Borzęcina z pamięci. Wyjeżdżając piękną aleją drzew z wioski, zauważyłem po lewej stronie niezwykły ceglany dom. To była właśnie Figlarnia.

Patryk z synem na rękach przywitał mnie w drzwiach. Niemalże wbiegłem do środka, uciekając przed pluchą. Usiedliśmy w przestronnej sali na dole i na dźwięk ekspresu mielącego kawę udzielił mi się spokój tego miejsca. Spory udział w tym miała także opowieść Patryka. Są ludzie, którzy na Allegro kupują stare pocztówki, a on postanowił kupić starą szkołę. Przyjechał do Borzęcina z Trójmiasta i rozpoczął swoją lekcję życia.

Figlarnia to przedsięwzięcie z pomysłem. Widać to na pierwszy rzut oka. Z ogromnym wyczuciem we wnętrzach połączono oryginalne elementy z nowoczesnymi dodatkami. Całość tworzy harmonijną całość, która sprzyja wyciszeniu. Ciemne kolory ścian kontrastują z jasnością drewnianych wykończeń. Niektóre pomieszczenia w budynku mają również tajemne przejścia do górnego pokoju, gdzie można wyspać się za wszystkie czasy. W dolnej części urządzono przestronną jadalnio-wypoczywalnię. Chociaż zjawiłem się u Patryka już po sezonie, to i tak miałem okazję skosztować smakołyków z kuchni Figlarni. Na zewnątrz uwagę zwraca stodoła, w której znalazło się miejsce na mini-SPA. Wzrok przyciągają także domki na drzewach. 

Stojąc przed drabinką prowadzącą do jednego z nich, odmłodniałem o 25 lat i poczułem, że spełniam dziecięce marzenie. Wdrapałem się do wnętrza, usiadłem na łóżku i poczułem, że mógłbym wpatrywać się w falujące na wietrze korony drzew i krople deszczu bez końca. Poza kwaterami na drzewach w tym samym lesie ukryte są jeszcze 3 przytulne chatki.

Figlarnia to miejsce, które bez obaw mogę polecić każdemu, kto szuka chwili wytchnienia od miasta. Z jednej strony dobrze się tu leniuchuje, a z drugiej strony niedaleko jest także nad morze (40 km) czy na Kaszuby, gdzie aż roi się od przepięknych i niezatłoczonych miejsc. Wakacje w Borzęcinie wymagają krótkiego rekonesansu i podjęcia decyzji – leżymy czy działamy. W obu przypadkach Figlarnia dopasuje się do nas. Polecam!

Z przyczyn niezależnych od nas nie mogliśmy wykonać zdjęć w czasie pobytu, dlatego korzystamy z materiałów udostępnionych przez życzliwych Właścicieli.

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info