Chrzanowo 2, 06-200 Maków Mazowiecki
tel. 29 717 17 20
www.gospoda-pazibroda.pl
www.facebook.com

Gospoda Pazibroda
mazowieckie

Choć słowo „pazibroda” kojarzyło mi się raczej z imieniem jakiejś fantastycznej ludowej postaci, krótki rzut oka do słownika wystarczył, by przekonać się, że to nazwa kurpiowskiej zupy serwowanej w tym rejonie. Gospoda Pazibroda położona jest przy głównej drodze na Mazury (nr 57) i, jak dla mnie, zupełnie burzy mit podłej przydrożnej knajpy. Różnicę czuje się od wejścia. Najpierw przykuwa uwagę witryna z tutejszymi produktami, ciekawy wystrój i typowo polska karta dań.

Przy stoliku spotykam rodzinę Chrzanowskich. To zabawne, bo jesteśmy w Chrzanowie. Podczas mojej wizyty poznam jeszcze dwóch kolejnych Chrzanowskich. Przypadek? Nie! Tak po prostu miało być. Tak samo sprawa ma się z gospodą. Ta przygoda rozpoczęła się 17 lat temu. Niewielką, niewyróżniającą się niczym mazowiecką chałupę udało się zmienić w mistrzowsko działającą kuchnię, która przyciąga ludzi z całego regionu. Na taką sławę najłatwiej zapracować dobrym smakiem, co w tym przypadku naprawdę się udało. Było mi trochę niezręcznie, ale wypiłem trzy ogromne szklanki kompotu i tylko brak czasu powstrzymał mnie przed opróżnieniem kolejnej. Na obiad zamówiłem placek z gulaszem. Jakże miło byłem zaskoczony, że ta z założenia ciężka i tłusta potrawa okazała się w wydaniu Pazibrody zupełnie inna. Taki placek ziemniaczany to po prostu mistrzostwo świata! Na życzenie przygotowują też dania wegetariańskie i wegańskie. Również dzieci wybiorą coś dla siebie ze specjalnego menu.

Z deserem wyszedłem na zewnątrz, by delektować się jednocześnie przepięknymi widokami. Zdaję sobie sprawę, że w weekendy to miejsce przeżywa istny najazd wikingów, a bez rezerwacji w porze obiadu o stoliku można zapomnieć. Pomaga otwartość i szczerość właścicieli, którzy na bieżąco informują na Facebooku, co nowego w gospodzie.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info