ul. Piłsudskiego 17, 42-310 Żarki
tel. 530 815 045
www.hokuspokuss.pl

Hokus Pokuss
śląskie

Idąc ulicą Piłsudskiego odchodzącą od rynku w Żarkach, co chwilę mijałem roześmiane dzieci z lizakami w rękach i dzięki temu wiedziałem, że idę w dobrym kierunku. Słodkie kolory rozjaśniały szarobure lutowe przedpołudnie. Manufaktura słodyczy Hokus Pokuss to jedyne miejsce na Jurze, gdzie samodzielnie możesz stworzyć lizaki lub cukierki. Ponadto korzysta się tu wyłącznie z naturalnych składników i aromatów!

Wnętrze uderza feerią barw i słodyczy – przypomina zaczarowany raj dla dzieci z amerykańskich filmów. Ledwo jedna grupa warsztatowa skończy zajęcia, następni miłośnicy słodkości już przebierają nogami, a rodzice muszą cierpliwie nakłaniać swoje pociechy do wyjścia. Nie jest to łatwe, atmosfera jest jak z bajki! Kiedy zapadła cisza, przykleiłem się do szyby i wraz z małymi twórcami obserwowałem, jak powstają nasze lizaki. Prowadzące potrafią zaciekawić odwiedzających nawet najprostszymi czynnościami, jak na przykład rozlewanie gorącego cukru. Wszystkie etapy odbywają się na naszych oczach i zadziwiają – nagle pojawiający się kolor słodyczy albo płynny cukier naciągnięty przez ułamki sekund na metalowy hak. Gdy masa nieco ostygnie, każdy uczestnik pod okiem prowadzącego przystępuje do formowania własnego smakołyku. Trudno zauważyć, kiedy mija czas warsztatów, bo niespodziewanie trzymamy w ręku gotowe lizaki!

Wizyta w Hokus Pokuss to świetna przygoda dla całej rodziny. Warto umówić się wcześniej i przeprowadzić rodzinny konkurs na najładniejszy lizak. Po warsztatach można usiąść w przytulnej sali i napić się kawy, podziwiając własnoręcznie stworzone cukrowe cuda.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info