ul. Na  Studzionki 65
34-434  Szlembark 
tel. 601612770
WWW

Jagodowa Polana
małopolskie

Historia takich miejsc zaczyna się zazwyczaj od marzenia o niewielkim domku za miastem – takim na weekendowe wypady, małym i tylko dla rodziny. Pan Włodzimierz do swoich wymagań dołączył jeszcze widok na Tatry. Marzenie się spełniło, ale zamiast małej chatki powstał przepiękny dom rodzinny, który po kilkunastu latach, dzięki pomysłowi jego córki Marty, stał się domem gościnnym i otworzył swoje podwoje dla odwiedzających. Jedno spojrzenie z okna na góry wystarczy, aby zostać ambasadorem tego miejsca. Każdy, kto o nim usłyszy, chce się tu jak najszybciej znaleźć.

Opowieści o Jagodowej Polanie słuchałem przy trzaskaniu płonącego w kominku drewna. Pan Włodzimierz opowiadał liczne anegdoty z okresu budowy domu i o początkach zasiedlania, a Marta, która na co dzień zaprasza tu swoich gości, tłumaczyła i dopowiadała niektóre fakty. Dzięki temu dowiedziałem się, jak buduje się relacje w góralskich osadach i dlaczego raz do roku warto odwiedzić każdego sąsiada, wędrując z ciastem i drobiazgami od domu do domu. Te wszystkie historie sprawiły, że jeszcze bardziej pokochałem to miejsce. Ostatecznie miłość przypieczętowała przepyszna zupa jarmużowa (z kuchni pięciu przemian) i wspaniała kawa z orkiszowym clafoutis na deser. Czytając w internecie opinie o Jagodowej Polanie, odniosłem wrażenie, że to nie widoki ani klimat są tutaj najważniejsze. Ludzie przyjeżdżają głównie ze względu na niezwykle smaczną kuchnię. Jak zaznacza sama Marta – to właśnie jedzenie jest w centrum jej uwagi. Sprawdza się powiedzenie „przez żołądek do serca”. Plusem jest też to, że po posiłku jest gdzie poleniuchować, patrząc na Tatry.

Dom od samego progu stwarza wrażenie ciepłego, przytulnego miejsca. Przypomina nieco górskie schronisko, ale dzięki wyczuciu przy urządzaniu bliżej mu do rodzinnego pensjonatu. Na gości czeka szesnaście miejsc w pięciu pokojach. To idealne miejsce dla ludzi kochających góry. Okolica daje ogrom możliwości aktywnego wypoczynku. Obowiązkowo trzeba wejść na Turbacz, ale można też potraktować Jagodową Polanę jako miejsce wypadowe do wędrówek po Pieninach, a i w Tatry nie jest stąd za daleko.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info