Dzierżenin 16, 
06-114 Dzierżenin
 

Kajakiem po Narwi
mazowieckie

W maleńkim Dzierżeninie, nieopodal agroturystyki Żabi Raj poznałem kolejnego pasjonata rzeki. Stojąc na brzegu Narwi, słuchałem o setkach pomysłów, jakie Adam ma do zaoferowania spływomaniakom. Zaintrygowany, wskoczyłem za nim do łódki. Chciałem się przekonać, co kryją meandry tej pięknej rzeki.

Kilka machnięć wiosłem i przenosimy się do innego świata. Kiedy płynie się między trzcinami i nenufarami, trudno uwierzyć, że to tylko 35 km od centrum Warszawy. Tylko gdzieniegdzie na horyzoncie zapatrzeni w wodę wędkarze. W tym miejscu rzeka wyraźnie zwalnia przed jeziorem Zegrze, by wkrótce połączyć swoje wody z Bugiem. Jeszcze chwila i całkowicie tracę poczucie, że jakakolwiek cywilizacja może być na wyciągnięcie ręki. Łódka delikatnie kołysze się na wodzie, a my rozmawiamy o życiu nad Bugiem.

Wypożyczalnia, którą Adam prowadzi razem z żoną, to coś więcej niż miejsce wynajmu kajaków. Możecie skorzystać z wiedzy właścicieli i wybrać idealną dla siebie trasę. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Chcecie przeżyć wschód słońca na rzece? Żaden problem! Albo dopłynąć do Dzierżenina z Pułtuska, rozpoczynając podróż od opłynięcia dookoła tamtejszego rynku. Przeżycia? Prawie jak w Wenecji.

Lubię takie miejsca i ludzi, bo już od pierwszej rozmowy wiem, że mam do czynienia z kimś, kto wciągnie mnie we wspaniałą przygodę. Przekonajcie się sami, jak pięknie może być na Narwi!

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info