Lipa 40, 06-100 Pułtusk
tel. 695 72 00 32
www.wielkalipa.com.pl

Karczma Wielka Lipa
mazowieckie

W restauracjach przy ruchliwych krajowych drogach bardzo często można trafić albo na wysokie ceny, albo słabej jakości produkty i niesmaczne jedzenie. Tym bardziej ucieszyłem się, gdy trafiłem w miejsce, które na przekór tym opiniom i mimo ogromnego ruchu stawia na wyjątkowy smak swoich potraw. Karczma Wielka Lipa położona niespełna 70 km od Warszawy przy trasie nr 61 to punkt, gdzie nie tylko warto zatrzymać się w podróży, ale także przyjechać specjalnie, by odkryć niezwykłe dania.

Do celu dotarłem z Warszawy w niecałą godzinę. Na dworze trzymał siarczysty mróz. Usadowiłem się wygodnie tuż przy oknie i wsłuchany w odgłosy trzaskającego kominka, podziwiałem piękno mazowieckich pejzaży. Mimo wczesnej pory nie byłem sam – stoliki obok zajmowali kolejni goście, wśród których od razu rozpoznałem stałych bywalców. W przeciwieństwie do mnie – musiałem dokładnie przestudiować każdą pozycję – zamawiali dania, nie patrząc w menu. Zachęcony przez kelnerkę poprosiłem o pierogi i zimową herbatę.  Postanowiłem umilić sobie oczekiwanie szybkim zwiedzaniem, gdyż karczma już z zewnątrz wygląda ciekawie. Budynek powstał z fragmentów starych domów kurpiowskich. W środku widać dbałość o detale i spójność wystroju. Wnętrze jest naprawdę przytulne, więc z powrotem rozgościłem się przy oknie z kubkiem rozgrzewającej herbaty.

Po skosztowaniu pierogów szybko zrozumiałem, dlaczego ludzie tak chętnie tu wracają! Coś pysznego! Karczma wykorzystuje to, co najlepsze u lokalnych dostawców i najsmaczniejsze w polskiej kuchni. Uśmiechnięta kelnerka wciąż przyjmowała pochwały i pozdrowienia dla kucharza. Gdy odjeżdżałem, miałem pewność, że jadąc na Mazury, zajrzę tu za każdym razem!

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info