Przepiękny XVIII-wieczny Park Zdrojowy położony w samym sercu Kudowy-Zdroju to idealne miejsce na długie i relaksacyjne spacery. Dwa razy w życiu udało mi się przejść się przez park z samego rana i wrażenia, jakie zostały we mnie przed laty, nie zmieniły się wcale. Spacerowałem w piękny niedzielny poranek. Pierwsze chłodne dni potwierdzały wrzesień w kalendarzu.

Było naprawdę cicho. Stanąłem pod dachem dawnej hali spacerowej. Widziałem spadające krople rosy, które słońce budziło do życia. Dookoła nie było nikogo, a na zegarku dochodziła już ósma. Im dalej zagłębiałem się w ten przepiękny park, tym robiło się spokojniej. Przez malownicze alejki w oddali przemykali pojedynczy spacerowicze.

Wydaje mi się, że wybudowany w stylu angielskim i zwieńczony stawem park potrafi stłumić każdy chaos i gwar, nawet gdy jest zatłoczony. Emanuje spokojem, a jego przestrzeń pozwala znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce.

Wieczorami życie nabiera rozpędu przy Zameczku i pijalni wód. W te urokliwe zakątki przychodzą kuracjusze, turyści i mieszkańcy. Można zagrać tu w gigantyczne szachy, posiedzieć na ławce lub po prostu odpocząć.

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info