Na trasie SLOW ROAD nie można pominąć Lądka-Zdroju. To jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce. Spacer po centrum to niezwykłe przeżycie. Na tle innych kurortów Lądek wizualnie wypada nienajlepiej. Ciągle walczy o swoje lepsze czasy i pełen turystów rynek. Jest to naprawdę urokliwe miejsce z bardzo starą architekturą. Co ciekawe, miasto nie ucierpiało podczas II wojny światowej i dlatego teraz można podziwiać jego niezwykle interesującą, zachowaną zabudowę.

Na razie spotkacie tu tylko pojedynczych spacerowiczów i kuracjuszy, a poza tym – rynek żyje swoim małomiejskim, codziennym życiem. W słoneczne dni ławki zapełniają panie z wózkami, a dookoła bawią się dzieci. W tutejszych sklepach kupicie przepyszne słodkie bułki, a w spożywczym jest ogromny wybór wód mineralnych! Polecam też odwiedzić miejscowy warzywniak ­– nigdzie nie jadłem tak pysznych śliwek!

Z siatką owoców spacerowałem małymi uliczkami w okolicach rynku. Niezobowiązujące wędrówki pozwalają najlepiej poczuć klimat takich miasteczek. Polecam!

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info