Glichów 24
32-412 Wiśniowa
tel. 506555090
WWW

Leśniakówka
małopolskie

Stojąc w środku otaczającego dom sadu, trudno mi było uwierzyć, że znajdowałem się niespełna 35 km od Rynku Głównego w Krakowie. To nieduża odległość, ale sam przejazd zajął mniej więcej godzinę. Można sobie wyobrazić, że w 1864 roku, kiedy pierwsze pokolenie rodziny Leśniaków sprowadziło się do Glichowa, taka podróż trwała pół dnia. Położone na łagodnym zboczu gospodarstwo jest małym rajem na ziemi już dla piątego pokolenia, a od prawie stu lat jest także miejscem wytchnienia dla przyjezdnych.

Od samego początku w oczy rzuca się, jak, że dom i gospodarstwo tętnią życiem. Poustawiane jedna na drugiej skrzynie z jabłkami czekają na transport, po podwórku kręci się kot, a z kuchni dochodzą odgłosy planowania sobotnich zakupów w mieście. Pomimo wieloletniej tradycji nia przechodzenia gospodarstwa przezjednegoz ojca na syna i niedzielenia oraz niesprzedawania , od prawie piętnastu lat prowadzi je pani Katarzyna. T, dzięki której toworzy niezwykłąa, rodzinnąa, pełnąa ciepła agroturystykęa. Każdego dnia dzieli się z gośćmi tym, czego sama nauczyła się jako dziecko. Przejawia się to w dekoracyjnych detalach, ale również oryginalnych smakach własnych produktów, które podaje na stół.

Niezależnie od pory roku jest tutaj pięknie. Wspaniała panorama Beskidu Wyspowego w każdych okolicznościach zachwyca łagodnością krajobrazu. Na gości czeka przestronny, pięknie urządzony dom, który pomieści dwie pary dorosłych i 3troje dzieci. Jest jeszcze Wozownia – doskonały wybór dla większej grupy (do ośmiorga dorosłych i czworga dzieci). W przypadku niepogody można wspólnie poszaleć w stodole albo po prostu w ciszy popatrzeć na pobliski siedemdziesięcioletni sad.

 

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info