Stara Brda 1, 77-220 Koczała
tel. 59 857 12 94
www.losiowisko.pl
www.facebook.com

Łosiowisko
pomorskie

Dookoła tylko ogromny las – z jednej strony Bory Tucholskie, z drugiej Puszcza Człuchowska. Skręciłem z głównej szosy i leśną drogą pokonałem jeszcze 3 kilometry, zanim dotarłem do celu. W takich chwilach podziwiam odwagę ludzi, którzy zdecydowali się na życie w takim miejscu. Kiedy jednak zatrzymałem się pośród wielkich sosen i pospacerowałem wśród krzewów jagód, przestałem się dziwić. Trafiłem do leśnego raju.

Łosiowisko zachwyca swoją prostotą. Na leśnej polanie znajduje się leśniczówka, a obok niej przestronny pensjonat. Można poczuć się jak na końcu świata, ale wszystko jest tu dobrze zorganizowane. Samo przebywanie w pokoju sprawia przyjemność, wystrój jest gustowny, nawiązuje do pozostałych części pensjonatu. Wykorzystanie wielu drewnianych elementów nadaje wnętrzom charakteru i dobrze komponuje się z okolicą. O podniebienia gości dbają panie kucharki, które serwują przepyszne posiłki.

Co prawda warunki w pensjonacie nie są luksusowe, ale wszystko przestaje mieć znaczenie, kiedy posiedzi się trochę nad niezwykle malowniczym brzegiem Brdy albo pójdzie na długi spacer po lesie. Odkrywanie wśród drzew kolejnych urokliwych zakątków i oddychanie świeżym powietrzem to bezcenna atrakcja. Całkowicie natomiast przekonał mnie widok miliona gwiazd nad głową, gdy w nocy wyszedłem z ruskiej bani, żeby schłodzić się w zimnej wodzie rzeki. W drodze powrotnej do pokoju zatrzymałem się na chwilę i zachwycałem się wszechobecną ciszą. To wyjątkowe przeżycie i warto tego doświadczyć właśnie w Łosiowisku.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info