Gierałcice 61
48-340  Głuchołazy 
tel. +48606763532    
WWW

Między drzewami
opolskie

Nie zdarza się to często, ale tym razem minąłem wskazany adres, skuszony widokami ze wzgórza. Okolice Głuchołaz tak mnie zachwyciły, że z dziecięcą ciekawością sprawdzałem, co kryje się za kolejnymi zakrętami. Położone nieopodal gospodarstwo Między Drzewami to świetna baza wypadowa. Zatrzymałem się tu, żeby lepiej poznać nieznany mi kawałek Opolszczyzny. Wybrałem się też do pobliskich Czech. Przeżyłem prawdziwą lekcję historii i geografii. U naszych południowych sąsiadów koniecznie trzeba zajrzeć do jaskiń na Pomezí i na Špičaku. Bardzo ciekawie prezentuje się również zamek biskupów w Javorniku. Po polskiej stronie zauroczył mnie śląski Rzym, czyli Nysa z przepiękną katedrą i urokliwym starym miastem. 

Między Drzewami to dom z historią. Można to poczuć od samego progu. Przed laty toczyło się tu spokojne, rodzinne życie. Jego atmosfera nie została zatracona, wciąż jest przestronnie, a zarazem przytulnie, wystrój dobrze spełnia swoją funkcję. Pani Joanna opowiadała o tym z wielkim przejęciem i sentymentem. Widać, że zostawiła tu cząstkę siebie. 

W sumie 4 sypialnie, 2 łazienki i salon połączony z kuchnią dają w sumie 180 m2 powierzchni, która czeka na wypełnienie gwarem rozmów i radością ze spotkania. Nie ma tu mowy o ciasnocie. Spora grupa znajomych, a nawet dwie rodziny bez problemu zorganizują sobie tutaj wspólne gotowanie, posiłki na tarasie czy wieczorną wizytę w saunie. Podczas spaceru po wzgórzu można podziwiać malownicze pola. Chociaż dom jest położony przy drodze, to prawdziwa oaza ciszy. Stoi między drzewami, więc zawsze jest okazja, bywsłuchać się w ich szum, popijając kawę na tarasie.

Między Drzewami polecam szczególnie większym grupom znajomych albo rodzinom z dziećmi – wszystkim szukającym domowej atmosfery. Położenie w mało popularnym turystycznie regionie gwarantuje mały ruch na szlakach czy w ciekawszych atrakcjach turystycznych. Warto to wykorzystać, zanim ten skrawek Opolszczyzny zaleją tłumy skuszone jego urokami. 

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info