Stary Rynek 19, 09-320 Bieżuń
tel. 23 657 80 45
www.mwmskansen.pl

Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu
mazowieckie

Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu zlokalizowane jest przy rynku, w klimatycznym domu, który niegdyś był szpitalem ufundowanym przez Konstancję Zamoyską. To niewielkie muzeum opowiada jednak o wielkich ludziach i wspaniałych czasach budujących historię takich małych miasteczek. Pewnie wiele z nich odnalazłoby w swoich dziejach punkty wspólne z przeszłością Bieżunia, a to wszystko dzięki wizjonerskiej myśli ludzi, którzy ocalili ich świat od zapomnienia.

Gabinet lekarza z małego miasteczka, dwa wnętrza mieszkalne i wystawa o Bieżuniu i jego mieszkańcach. To niewiele, a tak dużo mówi o tym, jak wyglądało życie w drugiej połowie XIX wieku. Starsi turyści z sentymentem rozpoznają niejeden przedmiot z dawnych czasów i odnajdą analogię do historii swoich miejscowości – życie we wszystkich małych miasteczkach jest do siebie jakoś mitycznie podobne. Zwiedzanie z pewnością nie będzie nudne, a kameralna przestrzeń jeszcze mocniej zachęci do zadawania pytań.

Wizyty w takich miejscach mobilizują mnie do zbierania i szanowania rodzinnych pamiątek. Każdy przecież może stworzyć własne rodzinne muzeum

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info