Lipowa 10
32-089 Prądnik Korzkiewski  
tel. 606224801
WWW

Noclegi Dolina Prądnika
małopolskie

Droga wiodła przez stromy wąwóz. Po chwili jazdy na tle doliny zarysowała się bryła domu. Dawniej był to budynek gospodarczy, który dzisiaj dzięki wielkiej dbałości o detale stał się piękną częścią Doliny Prądnika. Jego położenie jest naprawdę niezwykłe. Ojcowski Park Narodowy jest tuż obok i aż trudno uwierzyć, że ten rajski zakątek znajduje się jedynie 15 km od centrum Krakowa. Panuje tu błogi spokój, a przestrzeni jest tak dużo, że można odetchnąć pełną piersią.

Zamysł był prosty. Piotr wymarzył sobie tutaj pensjonat dla gości, a jednocześnie miejsce, do którego sam mógłby uciekać w wolnych chwilach. Do sprawy podszedł ambitnie i bezkompromisowo – przede wszystkim stworzył piękne wnętrze w pozornie nieciekawym budynku. Paradoksalnie dzięki jego zabiegom wygląda on jak nowowybudowany dom, ale przy tym idealnie wkomponowuje się w otoczenie. Wszystko jest tutaj na swoim miejscu, panuje ład i harmonia.

Wnętrze jest bardzo jasne i urządzone z lekkością. Nie przytłacza go nadmiar mebli, obrazów lub ozdób – Piotr zdołał po prostu wyważyć ich proporcje. Centralnym punktem salonu jest potężny stół, który doskonale sprawdza się w czasie wspólnych posiłków czy spotkań w większym gronie. Ponadto znajdziemy tam kominek, pianino, kolekcję płyt i biblioteczkę z książkami w różnych językach. Pokoje urządzone są ze smakiem. W całym domu króluje klasyczna biel. Ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie elementów konstrukcyjnych budynku – wyeksponowane drewniane belki dodają wnętrzu charakteru. Czułem się tam naprawdę dobrze.

Noclegi w Dolinie Prądnika to idealna baza wypadowa dla tych, którzy w ciągu dnia chcą pospacerować po Krakowie, a wieczorem uciec w głuszę. Może to być także świetne miejsce do spotkań ze znajomymi – możliwe jest wynajęcie domu w całości, dzięki czemu do naszej dyspozycji będzie fantastyczna przestrzeń idealna do długich rozmów i wspólnego gotowania, po którym warto wybrać się na spacer po okolicy.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info