Pławno 17
62-095 Murowana Goślina
tel. 61 812 24 70
www.rozmaitosci.eu
www.facebook.com

Obiekt agroturystyczny Rozmaitości
wielkopolskie

Miejscowi i mieszkańcy Poznania określają to miejsce Florydą regionu. Pobliskie jeziora i przepiękne lasy z pewnością wpłynęły na wybór nazwy. Niezależnie od tego, jak nazwiemy tę niewielką miejscowość, Pławno to urokliwy zakątek o ponad stuletniej i warto go odwiedzić.

Tylko bryła budynku zdradza, że kiedyś mieściła się tu stajnia. Ciekawe połączenia różnych materiałów są bardzo efektowne. Surowość kamiennych ścian łagodzą drewniane elementy wystroju i wykończenia. Obszerny przeszklony taras nadaje budynkowi nowoczesnego charakteru, co z kolei równoważy kominek w niewielkiej sali restauracyjnej. Dzięki niemu wnętrze staje się bardziej kameralne. Pokoje dla gości urządzono z pomysłem i bez przepychu. Na zewnątrz przygotowano ogromną przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Pobyt w samym sercu Puszczy Zielonki pozwolił mi się wyciszyć, dzięki czemu bez trudu zrozumiałem, co skłoniło właścicieli do ucieczki z miasta. Sielska atmosfera dobrze wpływa na samopoczucie, a okoliczne lasy sprzyjają rekreacyjnym wędrówkom i przejażdżkom rowerowym. Oprócz tego w okolicy można spędzać czas bardzo rozmaicie i odwiedzić ośrodek jeździecki, pospacerować szlakiem kościołów drewnianych lub spłynąć kajakiem w dół rzeki Wełny. Miłośnicy bardziej kontemplacyjnych form aktywności skuszą się pewnie na wędkowanie. Wpadnijcie tu na chwilę – na obiad lub kawę albo zatrzymajcie się na kilka dni. Z pewnością będzie to udana wizyta.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info