Osada na Ochodzitej
Koniaków 1083
43-474 Koniaków
tel. +48 604 466 657
WWW

Osada na Ochodzitej
śląskie

Moje rozmowy z właścicielami są i przyjemne, i ciekawe, ale tym razem wzrok cały czas uciekał mi od ich twarzy. Siedząc na tarasie domku na zboczach Ochodzitej w Koniakowie, nie mogłem się powstrzymać od podziwiania jednej z najpiękniejszych panoram w Beskidach. To miejsce to istny raj!

Znalazłem się w nim akurat w trakcie jesiennej eksplozji kolorów. Szczyt Ochodzita jest mi znany od lat, bo podziwiałem z niego wiele razy przepiękne wschody słońca. Kiedy odnalazłem na mapie Osadę na Ochodzitej, moja radość się spotęgowała. Nie przypuszczałem jednak, że widok ze zbocza góry będzie piękniejszy niż ten z wierzchołka. Już to, co zobaczyłem z parkingu, po prostu mnie olśniło. Jak okiem sięgnąć góry, doliny, a wszystko to usiane kolorowymi budynkami. Oczywiście daleko tej architekturze do podhalańskich ideałów, ale to nieważne. W całości wygląda to po prostu pięknie.

Ochłonąłem i odebrałem klucz od mojego domku. Od razu spodobało mi się to, że parking jest u góry, i przy przepięknych drewnianych chatkach nie widać ani nie słychać samochodów. Zamieszkałem w dolnej części osady i kiedy tylko wyjrzałem przez okno, pozostałem przy nim przez kilka minut. Wyposażenie kwatery sprawiło, że znalazłem tu przytulną przystań w mojej podróży. Muszę przyznać, że wieczorny widok z sauny na migoczące w oddali światła Istebnej i miliony gwiazd na niebie po prostu odebrał mi mowę.

Osada na Ochodzitej to miejsce bez kompromisów. Działka ze spadem? To nie problem, a raczej atut! Dzięki temu każdy domek ma swój prywatny taras, z którego podziwiać można okolicę. Położenie jest również sprzyjające, bo kompleks jest wyraźnie oddzielony od Koniakowa. Po prostu zakochałem się w nim bez reszty.

Polecam to miejsce praktycznie każdemu. Dobrze czułem się w nim samemu, ale widzę się tam również z rodziną i znajomymi. Domki idealnie sprawdzają się w czasie wypoczynków w większym gronie niezależnie od pogody. Pora roku również nie ma znaczenia. Zawsze jest pięknie! To przecież góry, więc zima jest bajkowa, wiosna magiczna, lato sielskie, a jesień kolorowa. To raj z widokiem na eden. Warto chociaż tam zajrzeć. Kiedy już będziecie na miejscu, zrozumiecie, co mnie tak urzekło.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info