Polna 5
59-610 Wleń
tel. +48604434755
WWW

Polna Zdrój
dolnośląskie

Polanica Zdrój? Nie! Polna Zdrój we Wleniu. Kilka razy spotykałem się z zabawnym niezrozumieniem. Kiedy ruszałem do tego urokliwego zakątka Dolnego Śląska, przypominałem sobie miałem wszystko, co od lat wiedziałem o tym cudownym miejscu stworzonym przez rodzinę Trojanowskich. Zafascynowany przepisami Magdy z jej najnowszej książki i co rusz pobudzany obrazami z ich Instagrama, nie mogłem się doczekać tej wizyty. Pomimo że trafiłem akurat na w apogeum przygotowań do wesela, wcale nie było mi dane odczućłem związanego z nimi pośpiechu. Na progu Polnej Zdroju życie automatycznie zwolniło.

To poczucie towarzyszyło mi przez cały czas. Rozsiadłem się z Magdą i Mateuszem w jesiennym słońcu i chłonąłem ich radość z pracy. Była tak ewidentna, że nie musieli nawet o niej mówić. Podziwialiśmy razem panoramę Karkonoszy, wsłuchiwałem się w ich opowieści o tych dolinach. Wiele można by pisać o cudownych detalach, ciekawym wystroju i rozplanowaniu wnętrz pensjonatu. To jednak jest widoczne na zdjęciach, w opiniach oraz uśmiechach zadowolonych gości. Za to takich rzeczy, jak cisza, otwarte serce czy szum liści połączony z przelotem zdezorientowanej pszczoły nie da się oddać za pomocą obrazów. Na stoły trafiają pyszne dania, ale nie sposób przekazać wam ich zapachu ani smaku. Dlatego do Polnej Zdroju trzeba przyjechać przyjechać, a nie tylko ją oglądać. Tego miejsca trzeba doświadczyć, żeby zarazić się jego spokojem. Nam towarzyszył on jeszcze długo po wyjeździe. Zastanawiałem się później, co mnie tak nastroiło. Ostatecznie nie znalazłem odpowiedzi, ukryła się zapewne gdzieś pomiędzy uśmiechem Magdy a niebieską ścianą naszej nadzwyczaj przytulnej sypialni.

Polna Zdrój to obowiązkowe miejsce na trasie na Dolnym Śląsku, klejnot w koronie polskich miejsc slow. Trudno jest zarezerwować tu nocleg. Nie dziwi mnie fakt, że młode pary chcą właśnie w takiej scenerii spędzić najpiękniejszy dzień w swoim życiu. Przez to rezerwacja pokoju w weekendy od kwietnia do października jest praktycznie niemożliwa. Ta trudność nie powinna was jednak zniechęcać. Warto wybrać się tu po sezonie, w środku tygodnia, żeby pełnymi garściami zaczerpnąć z tej skarbnicy spokoju.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info