ul. Źródlana 5, 42-310 Żarki
tel. 693 84 88 47
www.przystanlesniow.pl

Przystań Leśniów
śląskie

W niepozornej bocznej uliczce na płocie zawieszono kiedyś ogłoszenie o sprzedaży działki, w ciągu zabudowy, niemal na końcu miasteczka. Tabliczka wpadła w oko Anicie, która od lat marzyła o stworzeniu w Leśniowie przystani – miejsca dla turystów, pielgrzymów i wszystkich pragnących zatrzymać się choć na chwilę. Naradzali się z Romanem tak długo, że kiedy pojechali obejrzeć działkę, ogłoszenia już nie było. Nie spotkali nowego właściciela, ale jeśli wierzyć plotkom – teren kupił „ktoś ze Śląska”. Dopóki oferta była w zasięgu ręki, nie znaczyła aż tak wiele, ale kiedy im umknęła, stała się ogromnym marzeniem. Za jakiś czas Roman przejeżdżał rowerem przez Żarki i zobaczył spacerującego koło domu właściciela. Podjechał ot tak, porozmawiać. Wypytał o kupca i ogłoszenie, które widział na płocie, a starszy pan podsumował: „To wiatr strącił, działka cały czas na sprzedaż”. Tak Anita i Roman stali się właścicielami tego wiekowego kawałka Żarek.

Ten zakątek na nich czekał. Marzenia stały się rzeczywistością – zaczęli tworzyć miejsce przyjazne podróżnym. Jako pasjonaci wojaży przez lata zbierali inspiracje, by kiedyś stworzyć własny hotel. W małej przestrzeni urządzili klimatyczne i funkcjonalne wnętrze, gdzie odpoczniesz i dobrze zjesz. Trafiają tutaj turyści zafascynowani Żarkami i Jurą. To idealny obiekt na rodzinne wakacje – kilkadziesiąt kilometrów ścieżek rowerowych, w pobliżu kilka ruin jurajskich zamków. Same Żarki oferują również wiele atrakcji i żal byłoby korzystać z nich w pośpiechu. Lepiej przystanąć, do czego zachęca nazwa tego przybytku!

Restauracja serwuje dania kuchni polskiej (przepyszne zupy!) i świetną pizzę. Na miłośników deserów czeka tu cała gama słodkiego szaleństwa – niecodzienne kompozycje lodów, ciast i owoców.

Przystań Leśniów to wyjątkowe miejsce. Nawet pracownicy dźwigają bagaż różnych historii, a swoją obecność w Przystani podsumowują: „Tak miało być”. Każdy, kto zawita w gościnne progi tego zakątka, sam najlepiej to pojmie. Tu nie trafia się przez przypadek!

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info