Karsibór 24, 78-316 Brzeżno
www.rawiczowka.zabookuj.eu  
www.facebook.com

Rawiczówka
zachodniopomorskie

Opuściłem już kolejną z bocznych dróg i z małym poślizgiem zatrzymałem się na błotnistej drodze. Nawigacja dalej wskazywała, abym jechał prosto, ale ja widziałem przed sobą tylko jakieś zabudowania. Do celu były 2 km i nie miałem bladego pojęcia, czy dobrze jadę. Dojechałem do gospodarstwa i droga nagle pokierowała mnie między stodołę a płot. No to zawróciłem. Wtedy na ganek wybiegł wesoły właściciel (miał na sobie kalesony) i zawołał:
– Do Rawiczówki to dalyj Panie, dalyj! – z uśmiechem machał ręką w stronę drogi.

Już na miejscu zorientowałem się, że wcześniej pojechałem złą drogą. Nie zauważyłem tabliczki, która precyzyjnie prowadziła dobrze utrzymaną polną drogą do tego cichego zakątka. W drzwiach przywitała mnie pani Iwona, a zza jej pleców wyskoczyło przywitać się kilka psiaków. Poczułem się swojsko i starałem się odnaleźć w okolicy. To gospodarstwo leży na tzw. kolonii – z dala od głównej drogi, pośród łąk, pól i pastwisk. Gdzie nie spojrzeć, tam przepiękne krajobrazy. Kilka starych drzew i cudowny zapach ziemi!

Rawiczówka to miejsce idealne dla osób, które cenią spokój i lubią polską domową kuchnię. Na stół trafiają tylko pyszne i własnoręcznie przygotowane dania. Śniadania się tu celebruje i zazwyczaj kończy się je kawą na werandzie. Podczas mojej krótkiej wizyty pani Iwona przypomniała mi kilka smaków z dzieciństwa i muszę przyznać, że dawno nie jadłem tak dobrych kiszonych ogórków!

Cały dom urządzony jest z niezwykłą klasą. Kupiony jako ruina w zapomnianym miejscu, teraz powoli, na nowo staje się piękny. Jego wnętrze wypełniają stylowe meble i setki detali, które razem tworzą bardzo ciekawą całość. Na ten moment gości przyjmuje się w 3 pokojach, ale w planach jest wykorzystanie na ich potrzeby kolejnych części domu. Przez tę kameralność i otoczenie ma się wrażenie podróżowania w czasie i przestrzeni. Jakby do zupełnie innego świata.

Ten dom czekał na panią Iwonę. Pierwotnie marzyły się jej Warmia albo Mazury. Los sprawił, że to właśnie Pomorze Zachodnie stało się jej nowym domem po życiu pełnym podróży. Jej rodzinny herb – Rawicz – pasuje tutaj jak ulał, bo Rawiczówka przypomina przecież przedwojenny dwór, który dzięki ogromnej pracy z każdym rokiem staje się coraz piękniejszy.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info