Stawy 2A, Imielno
tel. 512 35 65 36
www.stawyrybne.com.pl

Restauracja Stawy – Imielno
świętokrzyskie

Co najlepiej zrobić po spływie Nidą? Oczywiście zjeść pyszną rybę! Tylko gdzie? Z pomocą przyszedł mi mój przewodnik po rzece, który wysłał mnie w okolice Imielna. Nabłądziłem się dość sporo, zanim w oko wpadł mi baner z napisem „Wypoczynek u Rybaka” i skręciłem w dobrą stronę. Apetyt rósł z każdą chwilą. Na szczęście menu okazało się proste i przejrzyste. Zamówiłem polecany przez właściciela filet z jesiotra, gotowane ziemniaki (kupione tuż obok, u rolnika) i domowe kiszone ogórki. Poezja! Pierwszy raz skosztowałem też domowej lemoniady na bazie bazylii.

Restauracja, przy której znajdują się również pokoje gościnne, to bardzo przytulne miejsce położone tuż przy łowisku. Można kupić tu świeże lub wędzone ryby, ale najlepiej skosztować tych podawanych na miejscu. Jest to bardzo przyjemne i ciche miejsce. Ukryty przed słońcem pod dużymi parasolami, zaniemówiłem z wrażenia po pierwszym kęsie jesiotra! Coś przepysznego! 

Po obiedzie wyszedłem na groble, ułożyłem się wygodnie w leżaku i korzystałem z popołudniowych promieni słońca. Tylko plusk spławika co jakiś czas przerywał ciszę. W oddali zauważyłem też na niebie orła bielika, który pewnie rozglądał się za jedzeniem po stawie. Dzień leniwie płynął, a ja w szumie traw cudownie odpocząłem po dniu spędzonym na rzece.

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info