Lubieszewo 43,
78-520 Lubieszewo
tel. 94 363 30 12
www.facebook.com

Ryby Lubie
zachodniopomorskie

Restauracja Ryby Lubie od początku „bawi się” z gościem. Po pierwsze wiele osób myśli, że „Ryby Lubię” i dlatego jadę je zjeść, a dopiero na miejscu okazuje się, że nie brakuje ogonka w „e”, tylko miejscowość nazywa się Lubieszewo, a jezioro, nad którym leży restauracja, nosi nazwę Lubie. Genialna gra słów użyta w nazwie to dopiero początek cudów, jakie można zobaczyć na miejscu.

Docieram tu późnym popołudniem w pochmurny październikowy dzień. Mimo to w środku spotykam kilka osób (skąd się wzięli na tym końcu świata?). Zamawiam filet z jesiotra, krem z dyni i idę na krótki spacer. Już przed wejściem zauważam ogromne akwarium pełne ryb. Przechodzę groblami między stawami i dochodzę prawie aż do jeziora. Z opowieści wiem, że latem pasą się na tych groblach owce! Rozciąga się stąd przepiękny widok.

Wracam do środka i czeka już na mnie pyszny krem z dyni. Gustownie podany, a co najważniejsze – gęsty, mocny w smaku. Po chwili dostaję jesiotra. Jest idealnie przyrządzony. Zaletą takich miejsc jest proste menu, które pozwala kucharzom dojść do perfekcji w przygotowywaniu dań. Zajadam się rybą wpatrzony w drzewa falujące na wietrze za oknem.

Gospodarstwo „Ryby Lubie” to bardzo przytulne i miłe miejsce, położone z dala od głównej drogi. Przyjechałem tu zwabiony opowieścią o jedzeniu, ale później jeszcze długo spacerowałem w ciszy nad jeziorem. Pyszne jedzenie i piękna okolica – naprawdę „Ryby Lubie” lubię.

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info