Wielkie Budziska 31
89-511 Cekcyn
tel. 52 334 10 20
www.facebook.com

Siedlisko Gacanek
kujawsko-pomorskie

Jeszcze zanim pojawiłem się w siedlisku Gacanek, zastanawiałem się, co będę mógł napisać o miejscu, o którym wspominały już niemal wszystkie media. Agroturystyka w Borach Tucholskich w pełni zasłużyła na rozgłos – od lat otrzymywała nagrody w konkursach dla najlepszych gospodarstw tego typu. Mógłbym oczywiście powielać to, co już zostało powiedziane – wychwalać architekturę domu, przestronność pokoi i wyjątkowe otoczenie, ale to już wszyscy wiedzą. Po wizycie najważniejsze wydało mi się jednak coś zupełnie innego: Spokój. Nie taki normalny zwykły, ale przez wielkie S.

Przeczuwałem to już, kiedy telefonowałem, żeby zarezerwować pokój, a spotęgowała je rozmowa z właścicielami, którzy opowiedzieli mi historię swojej fascynacji Borami Tucholskimi. Ich młodzieńcze przygody w harcerstwie przerodziły się w wielką miłość do jednych z najpiękniejszych puszczy w Polsce. Samo spojrzenie z okien samochodu na te przepiękne lasy pozwala zrozumieć ich zauroczenie. Skrawek ziemi nad jeziorem Gacanek jakby na nich czekał. Od wielu lat prowadzą tutaj agroturystykę, a jej charakter zmienia się razem z nimi. Ze Spokojem opowiadali, jak siedlisko ewoluowało aż do osiągnięcia dzisiejszego stanu. Od pewnego czasu jest to agroturystyka przyjazna dorosłym. Nie przyjmuje się tu gości z dziećmi. Trochę szkoda, bo to istny raj. Z drugiej strony kiedy siedziałem wieczorem na pomoście wśród niczym niezmąconej ciszy, w głębi duszy doceniłem odważną decyzję, którą podjęli państwo Mieruszewscy.

Ten zakątek w Borach Tucholskich to niezwykłe miejsce, w którym można cieszyć się nie tylko urokami przyrody, ale także pięknem wnętrz siedliska Gacanek. Spokój przekonał mnie jednak najbardziej, bo wszystko inne to kwestia wystarczającej ilości pieniędzy. Tutaj wszystko osiągnięto wieloletnią pracą i odwagą. Właśnie za to najbardziej cenię to miejsce.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info