Kręta 4, 05-254 Kuligów,
tel. 604 45 55 24
www.skansenkuligow.com
www.facebook.com

Skansen w Kuligowie nad Bugiem
mazowieckie

Skansen w Kuligowie już od bramy opowiada zwiedzającym niezwykłe historie. Kiedy w latach 80. ten kawałek ziemi trafił w ręce pana Wojciecha, jego pasja kolekcjonowania przedmiotów z przeszłości dopiero się rozwijała. Po prawie 30 latach zaowocowała całkiem sporą kolekcją.

Zwiedzanie skansenu to podróż po codzienności sprzed lat. Choć 100 lat temu nikt nie myślał, że młotek, motyka czy rower staną się przedmiotami muzealnymi, to dziś wszystkie one emanują tu autentycznością i budzą jakiś sentyment. Patrzymy z dzisiejszej perspektywy i co krok zadajemy sobie pytanie: „Jak ci ludzie wtedy żyli?!”. Kolejne ekspozycje pobudzają wyobraźnię. Uważni obserwatorzy dostrzegają coraz to nowe, niewidoczne na pierwszy rzut oka detale. Te fragmenty przeszłości pochodzą znad Bugu, z pobliskiego Radzymina, Wołomina, ale też z odległego Podlasia. Efekt wieloletnich poszukiwań i podróży pana Wojtka po wioskach, a także przystępny sposób prezentacji znalezisk – wszystko to powoduje, że chyba nikt nie wyjdzie z tego miejsca znudzony.

Kiedy w 2009 roku skansen otwarto dla turystów, okazało się, że taka podróż w czasie wzbudza ogromne zainteresowanie. Przyciągają między innymi zajęcia edukacyjne dla najmłodszych, którzy mogą się tu uczyć historii na przeróżnych ciekawych warsztatach.

Polecam wizytę w nadbużańskim skansenie, gdzie można obejrzeć ocalony od zapomnienia kawałek rzeczywistości sprzed ponad 100 lat.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info