Różana 4/6, 07-202 Kamieńczyk
www.kamyk-kajaki.pl
www.facebook.com

Spływ Bugiem
mazowieckie

Jak płynie się po Bugu? Spokojnie i z prądem! Swoją przygodę z kajakiem na Bugu zacząłem w Kamieńczyku z Markiem Kamińskim – doskonałym przewodnikiem i wytrawnym znawcą rzeki. Trasę ustaliliśmy przez telefon, uwzględniając moje umiejętności i możliwości czasowe.

Wystartowałem przy przeprawie promowej w Kamieńczyku i udałem się… w górę rzeki, płynąc pod prąd, aż do ujścia rzeki Liwiec. Nurt był miejscami wartki, ale stabilny i komfortowy kajak dał się bezbłędnie prowadzić. W wielu miejscach można zacumować przy brzegu i podziwiać przewieszone nad taflą wody stare wierzby czy topole. Na rzece całkowity spokój. Gdzieś w oddali dostrzegłem samotnego wędkarza i tylko ptaki towarzyszyły mi w mojej wodnej przygodzie.

Wszystkim amatorom spływów kajakowych, którzy wybierają się w te strony, polecam kontakt z Markiem. Nie tylko wypożycza kajaki, ale zna Bug jak własną kieszeń. Przygotuje plan spływu na życzenie (od kilkugodzinnego do kilkudniowego). W pakiecie z kajakiem dostaniecie niezmierzone połacie pięknych krajobrazów i królującą dookoła, wszechogarniającą ciszę. Bug odważnie wydarł mazowieckiej ziemi swoje koryto, dlatego tylko od czasu do czasu widać przy samej rzece jakieś zabudowania. Płynąc z nurtem, można podziwiać rozlewiska ciągnące się aż po horyzont – polecam!

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info