Piotra Wysockiego 29, 58-304 Wałbrzych    
www.starakopalnia.pl

Stara Kopalnia
dolnośląskie

Przed wyruszeniem na trasę SLOW ROAD na Dolnym Śląsku koniecznie zapoznajcie się z aktualną ofertą niezwykłego Centrum Nauki i Sztuki w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Nie pożałujecie czasu spędzonego w tym miejscu, bo z jednej strony zaskakuje ono innowacyjnością, a z drugiej – pokazuje w zupełnie innym świetle wykorzystanie przemysłu. Można tu skomponować własną muzykę z odgłosów maszyn górniczych, wziąć udział w warsztatach ceramiki, przejść podziemną trasą lub obejrzeć z wieży widokowej Wałbrzych, którego – co ciekawe – z góry prawie nie widać!

Jeśli zdecydujecie się na zorganizowane zwiedzanie Starej Kopalni, to do tego historycznego świata zabiorą was górnicy – niezwykli ludzie, którzy przed laty byli tu zatrudnieni! To wspaniałe – słuchać tych, co przeżyli lata, pracując w kopalni, a teraz opowiadają o jej funkcjonowaniu zupełnie inaczej niż ci, którzy tylko o niej usłyszeli lub przeczytali!

Jeżeli będziecie śledzić aktualne informacje, nie przegapicie ciekawych wystaw i wydarzeń, a tych nie brakuje w Starej Kopalni. W Caffe Sztygarówka przy kawie będziecie mogli odpocząć i sięgnąć po książki ufundowane przez znane osoby. To miejsce idealne zarówno na krótszą, jak i dłuższą wizytę i z pewnością na długo zapadnie w pamięć!

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info