Partyzantów 2
26-910 Magnuszew
tel. 48 621 72 91
www.starakuznia.com
www.facebook.com

Stara Kuźnia
mazowieckie

Stara Kuźnia to idealny przykład restauracji, do której przyciąga smak potraw. Kiedy tylko przeczytałem o „kociołku”, nie mogłem się doczekać odwiedzin. Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania – dawno nie jadłem czegoś tak pysznego! Historię tego miejsca opowiedziała mi Ania, która jest jego sercem i duszą.

Wiele lat temu marzenie było dosyć zwyczajne – „otwieramy knajpę przy głównej drodze”. Szybko jednak okazało się, że coś jest nie w porządku. W 2011 roku Stara Kuźnia przeżyła Kuchenne Rewolucje Magdy Gessler i wtedy rozpoczął się zupełnie nowy rozdział w historii lokalu. Mimo że od uczestnictwa w programie minęło już kilka lat, w karcie dalej znajdują się wymyślone w tamtym czasie potrawy. Ania nauczyła się tutaj, jak prowadzić restaurację i w niepozornym Magnuszewie rozwinęła swój kulinarny talent. Specjalizuje się w daniach z dziczyzny, a wiele osób przyjeżdża tu z odległych stron Mazowsza specjalnie, by ich skosztować. Karta jest sezonowa i ułożona w nieskomplikowany sposób. Potrawy przygotowywane są z produktów od lokalnych producentów. Ich świeżość i naturalność można poczuć podczas jedzenia, co w przydrożnych restauracjach nie jest takie oczywiste. Wnętrze jest urządzone pomysłowo – wystrój nawiązuje do menu.

Stara Kuźnia to idealne miejsce dla miłośników dziczyzny. Warto o tym pamiętać, decydując się na wizytę. W karcie znajduje się też sporo równie pysznych potraw jarskich.

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info