Ks. Piotra Ściegiennego 39, 16-100 Sokółka
www.lodysokolka.pl
www.facebook.com

Stara Szkoła w Sokółce
podlaskie

Łukasz postawił przede mną kawę. Odruchowo sięgnąłem po cukier. Z uśmiechem zapytał, czy nie lepiej najpierw spróbować, zanim posłodzę. Zrobiłem tak i już po pierwszym łyku czułem, że to była najlepsza kawa, jaką w życiu piłem. Zaraz, zaraz – przecież przyjechałem na lody… Nie mogłem jednak przejść obojętnie obok tego czarnego napoju. Kiedy na zapleczu zobaczyłem kawę z Etiopii, Brazylii czy Nikaragui, a obok nich najlepszą na świecie maszynę do wypalania kawy, zrozumiałem, dlaczego nie warto tego smaku psuć cukrem.

Z zaciekawieniem słuchałem opowieści Łukasza o Starej Szkole. Tu naprawdę kiedyś dźwięczał dzwonek, a całe pokolenia mieszkańców Sokółki siedziały w ustawionych rzędami szkolnych ławach. Dzisiaj panuje tu zupełnie inny klimat. Stare meble i mnóstwo ciekawych detali tworzą ciekawą wizualnie przestrzeń. O tutejszych lodach słyszałem już od samej granicy Podlasia i Mazowsza. Mimo że była to połowa czerwca (i wtorek), ciągły ruch tylko utwierdzał mnie, że w tych lodach naprawdę musi być coś wyjątkowego.

Łukasz zabrał mnie w podróż po lodowej krainie. Miałem 32 „przystanki”, bo właśnie tyle smaków tego dnia było w ofercie. Oczywiście nie zjadłem 32 gałek, ale chciałem spróbować chociaż łyżeczkę z każdego z nich. To było coś niesamowitego. Do najlepszej kawy dołączyły fenomenalne lody! Arbuzowe, truskawkowe, orzechowe czy pistacjowe…

W czym tkwi sukces lodowych deserów? Dlaczego są tak wyjątkowe? Bo są prawdziwe i tworzone z pasją! Łukasz szukał, badał i uczył się, jak dojść do perfekcji. I mu się to udało, co potwierdzają tłumy zadowolonych klientów. Żałowałem, że przyjechałem do Starej Szkoły po obiedzie, bo podobno przygotowują tu też pyszną pizzę. Przepisu nauczył ich kucharz, który swojego fachu przez wiele lat uczył się w słonecznej Italii. Istnieją więc co najmniej trzy powody, dla których warto odwiedzić to miejsce – lody, kawa i pizza. Polecam ze smakiem!

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info