Piotrkowska 120, Łódź
tel. 880 22 21 00
www.cinemahotel.pl

Stare Kino w Łodzi
łódzkie

Czy na Piotrkowskiej w Łodzi można zasnąć w ciszy? Wiem, że na Piotrkowskiej 120 udało mi się to bez problemu! Przyciągnięty historią tego niezwykłego miejsca spędziłem bardzo ciekawie czas w Starym Kinie. Nazwa nie jest tylko chwytem marketingowym, bo w tym budynku od 1899 roku mieściło się drugie na świecie i pierwsze w Polsce stałe kino, otwarte przez braci Krzemińskich! Działało tylko przez 4 lata, ale pamięć o tym miejscu pozostała i we wrześniu 2013 roku otwarto tutaj niezwykły hotel zajmujący całą powierzchnię kamienicy i oferujący 42 apartamenty. Przenoszą one gości w niesamowity świat filmu, w którego klimacie zostały urządzone.

Wielkie miasta charakteryzują się zazwyczaj dużym wyborem drogich i bezdusznych hoteli. Łódź wychodzi daleko przed szereg, nie odcina się od swoich korzeni i kultywuje odwieczne tradycje. Gdy szedłem ścieżką poszukiwacza na trasie SLOW ROAD, dotarłem do samego centrum, na jedną z najbardziej znanych ulic w Polsce. Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć odpowiednią bramę, a chwilę potem stałem już w stylowej recepcji hotelu Stare Kino.

Uprzejma obsługa szybko załatwiła formalności i w moje ręce trafił klucz do ziemi obiecanej. Lepiej w Łodzi nie mogłem trafić! Piękne schody i utrzymane w starym stylu korytarze zaprowadziły mnie do celu. Pokój od samego początku sprawiał wrażenie przytulnego i wygodnego. Szybko, bo już podczas południowej drzemki, przekonałem się, w jak wspaniałej oazie ciszy i spokoju się znalazłem, choć od budynku naprzeciwko dzieliło mnie zaledwie parę metrów. Ogromne okna z firanami i zasłonami ukrywały mój mały świat przed ciekawskimi oczami z drugiej strony.Moje lokum było czyste i przestronne. Łazienkę urządzono nowocześnie, ale nie odbiegała wyglądem od całości. Wszystko było pięknie dograne i niezwykle harmonijne. Wysokość wnętrza sprawiała, że mimo wąskiego podwórka i wąskiej klatki schodowej czuło się tu ogromną przestrzeń.

Z uwagi na to, że znajdowałem się tak blisko Piotrkowskiej, nie mogłem długo wysiedzieć i już po minucie byłem w samym sercu tętniącego życiem świata. W bramie za moimi plecami zostawiłem cichy zakątek i ruszyłem odkrywać miasto.

Nocleg w Cinema Residence Stare Kino właściwie nie ma wad, pomijając to, że auto lepiej jest zaparkować przy bocznej ulicy Nawrot na strzeżonym parkingu. Ja nie jestem miłośnikiem parkowania w ciasnych miejscach i nie widzę problemu, aby przejść się 200 metrów z małym bagażem. Ten parking to idealny punkt wypadowy, co jest bardzo dużym plusem. Ponadto, gdy spaceruje się wieczorem Piotrkowską, nie trzeba martwić się o transport i powrót do hotelu znajdującego się poza centrum.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info